Ako informuje iMeteo.sk, na naše územie prúdi chladný vzduch od severu, ktorý so sebou prináša na toto ročné obdobie priemerné, až teplotne nadpriemerné hodnoty. Oproti minulému týždňu by sa malo ochladiť.
V noci by mohli teploty klesnúť pod mrazu, dokonca na severe Slovenska môžu rátať s celodenným mrazom. V najnižších polohách našej krajiny sa teploty môžu dostať maximálne do + 8 °C.
Predpovede ale zimnú idylku vôbec neočakávajú. "Zrážky, ktoré sa budú počas februára vyskytovať, budú slabé a mesiac ako celok skončí zrážkovo podpriemerný," informuje iMeteo.sk. Znamená to, že nás síce čaká chladné počasie, ale snehu sa s najväčšou pravdepodobnosťou už nedočkáme.
Od 10. februára príde ďalšia zmena. Do Európy by malo prúdiť nadpriemerne teplé počasie. Rovnako to platí aj pre územie Slovenska.