Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
29.01.2025 14:28 | Správy | Domáce správy

Ako to vyzerá s dohodou s LOZ? Premiér Fico prezradil, čo bude nasledovať

Vláda SR zatiaľ neschválila návrh zdravotníckej legislatívy k dohode s Lekárskym odborovým združením (LOZ). V rokovaní bude pokračovať vo štvrtok (30. 1.) o 17.00 h v Bratislave.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) o tom informoval po stredajšom zasadnutí vládneho kabinetu v Červenom Kláštore. "Potrebujeme rokovať o návrhoch zákona, kde sme dnes viedli odbornú diskusiu, pretože potrebujeme pripraviť všetko na riadne rokovanie Národnej rady, ktoré je avizované na 4. februára," povedal premiér.

Vicepremiér a minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) priblížil, že do štvrtku budú k navrhovaným zmenám prebiehať rokovania medzi rezortmi financií a zdravotníctva. "Som rád, že aj minister financií sa stotožnil s tým, že potrebujeme jasný rozpočet, čo tá dohoda bude stáť, aby to bolo jasné aj do budúcnosti," uviedol.

Tvrdí, že zmeny podporí, ak sa pod finálne finančné dosahy podpíše minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD). Odôvodnil to tým, že pôvodne sa hovorilo o nákladoch za 25 miliónov eur a v súčasnosti "čísla lietajú" okolo stoviek miliónov.

Minister investícií Richard Raši (Hlas-SD) potvrdil, že na obsahu zákonov je zhoda, no je potrebné nájsť ju aj v číslach. "A teda, aby bol dopad legislatívy jasný každému členovi vlády a celej koalícii. Zatiaľ je tam rozpor s číslami z jednej strany," priblížil.

Minister zdravotníctva Kamil Šaško (Hlas-SD) na stredajšie rokovanie vlády predložil súbor legislatívnych návrhov, ktoré súvisia s dohodou s LOZ. Zmeny sa podľa zverejneného materiálu majú týkať valorizácie platov lekárov, zavedenia personálnych normatívov v nemocniciach či skrátenia pracovnej doby zamestnancov nemocníc.

Šaško avizoval, že zmeny si vyžiadajú náklady vo výške niekoľko miliónov eur. Odhady Asociácie nemocníc Slovenska hovoria o zhruba 500 miliónoch eur navyše. Prijatím zákonov lekárski odborári koncom minulého roka podmienili stiahnutie hromadných výpovedí. Ak nebudú prijaté do konca februára, lekári od marca z nemocníc odídu.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk




Prezident má údajne pomliaždeninu z príliš častého podávania ruky.
Foto
ŠKANDÁL Trumpovho kabinetu: Četovanie o TAJNÝCH informáciách pred novinárom! Rypli si aj do Európy
Zraneného režiséra prepustili po noci strávenej v cele.
Foto
Útok na oscarového režiséra! Palestínskeho umelca dobili izraelskí osadníci: Hrôza, čo nasledovalo potom
Mamička Hadjer má z vláskov dcérky veľkú radosť.
Foto
Za hrivou okatého dievčatka ľudia naťahujú krky! Keď zistíte jej skutočný vek, neuveríte
Na snímke americký viceprezident J.D. Vance.
Viceprezident Vance má namierené do Grónska: Tamojšia vláda upozornila na tento fakt, provokácia zo strany Američanov?
(ilustračné foto).
Španielsko chce zatočiť s pornom vytvoreným AI: Zákon, ktorý tu ešte nebol!
Na snímke zverejnenej ukrajinským ministerstvom pre mimoriadne situácie hasiči hasia požiar po ruskom útoku neďaleko Kyjeva 24. marca 2025.
Kremeľ zverejnil zoznam energetických zariadení: Na tieto objekty sa nebude útočiť!
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Zelenskyj odhalil, ako je to skutočne s dohodou o neútočení: Rusko klame!
Asian man wants to pee and is holding his bladder.
Muža začalo v sprche bolieť tam dole: Keď lekár uvidel, o čo ide, zhrozil sa!
Kráľ Karol III. s manželkou Kamilou
Kráľ Karol s manželkou musel náhle zmeniť svoje plány: Čo sa stalo?!
Žena nájde po hosťoch v svojom dome, ktorý prenajíma hocičo
Foto
Blondínka prenajala byt, no netušila, čo príde: Keď vošla dnu, zhrozila sa!
Riaditeľka amerických tajných služieb Tulsi Gabbardová
Šéfka amerických tajných služieb: Rusko je stále hrozbou, ale... Táto krajina je najväčší strašiak
Rozhodcovia pochybili vo štvrtom zápase medzi Spišskou Novou Vsou a Zvolenom.
Foto
Exemplárny trest za veľkú chybu v play-off: Štvorica rozhodcov si už nezapíska!