Fotenie sa uskutočnilo v decembri minulého roka na vraku lode Hydro Atlantic pri Boca Raton na Floride. Aby Steve pokoril doterajší svetový rekord 39 metrov, musel ísť skutočne hlboko. S modelkou Ciarou Antoski a jeho tímom sa tak ponorili až do hĺbky bezmála 50 m.
Celkový čas ponoru bol 52 minút a 14 sekúnd. To si vyžaduje náročnú nielen technickú, ale najmä fyzickú prípravu. Ciara poctivo trénovala vo výcvikových bazénoch na Floride. V takej hĺbke sa totiž chyby neodpúšťajú. Vďaka 100 % kyslíku a ďalším špeciálnym plynným zmesiam vydržali všetci zúčastnení pod vodou bez komplikácií.
>>> FOTO NÁJDETE TU <<<
Bez ujmy zvládli aj vynorenie, teda až na Steva, ktorého popŕhlila medúza. Pre rekord však zaťal zuby a fotenie dokončil. „Ale na konci dňa sme boli všetci v poriadku a bola to super zábava,“ uzavrel pre Guinnessovu knihu rekordov Haining.
Rekordné fotenie
- Fotograf: Steve Haining
- Modelka: Ciara Antoski
- Lokalita: Boca Raton,
- Florida, USA
- Hĺbka: 49,8 m
- Dĺžka ponoru: 52 min. a 14 s