Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
26.01.2025 16:00 | Správy | Zahraničné správy

V dedine záhadne zomrelo 17 ľudí: Mali rovnaké PRÍZNAKY! Hrozí riziko epidémie?

Vysoký počet úmrtí v rozpätí pár týždňov! V indickej dedine Badhal vyšetrujú úrady záhadnú smrť sedemnástich ľudí vrátane dvanástich detí.

Nebohí mali najprv príznaky podobné otrave jedlom a potom náhle stratili vedomie, infomrmujú novinky.cz. Všetkých sedemnásť úmrtí nastalo v období od 7. decembra do 19. januára. Vedúci miestnej nemocnice Dr. AS Bhatia uviedol, že prvých päť pacientov malo príznaky podobné otrave jedlom, ako je zvracanie a hnačka, ale ďalší pacienti sa sťažovali aj na bolesti hrdla alebo dýchacie ťažkosti. Náhla strata vedomia je však spoločná pre všetky prípady.

Na celú dedinu bola uvalená karanténa, ale miestne úrady tvrdia, že príčinou úmrtí nie je nákazlivá choroba a nehrozí riziko epidémie, uvádza BBC.

Federálna vláda nariadila vyšetrovanie a miestna správa zostavila tím policajtov, patológov a ďalších odborníkov, ktorí budú prípad vyšetrovať. Ako ukazujú predbežné závery vyšetrovania, príčinou smrti by mohlo byť požitie kontaminovaných potravín a vody. Vo vzorkách vody z miestneho prameňa sa našli stopy pesticídov.

Sedemnásť obetí pochádzalo z troch vzájomne prepojených rodín. Šesť z 12 zosnulých detí boli súrodenci vo veku od sedem do 15 rokov. Hoci lekári vylúčili možnosť infekcie, príbuzní obetí boli prevezení do štátnej nemocnice v Rajouri na pozorovanie.

Desať ďalších osôb už bolo hospitalizovaných s neznámou chorobou. Päť z nich vrátane ročného dieťaťa sa však už zotavilo. „Bol to pre nás lúč nádeje,“ povedal hlavný lekár Bhatia.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk




Kontroverzný muzikál Emilia Pérez získal filmovú cenu Goya.
Foto
Kontroverzný muzikál žne úspech za úspechom, veci komplikuje herečkina temná minulosť: TOTO rázne odmieta
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová prezradila dôvod, prečo sa zúčastnila na proteste.
Foto
Vlhová reaguje na vlnu hejtov: Protesty? Teraz budem hovoriť ja
Herec momentálne účinkuje v tanečnom projekte Love2Dance.
Foto
ROZHOVOR s hercom Marekom Rozkošom: Nerád na seba upozorňujem! Čomu sa venuje po Dunaji?
Veštkyňa Zana.
Budúci týždeň prinesie podľa ZANY veľa nového: Kto sa poháda s partnerom a kto by si mal naplánovať relax?!
Sharon Stone
Foto
Známe hviezdy, ktoré nestarnú: TIETO ženy že majú po 60-ke?! Z FOTO odpadnete
Volkswagen Slovakia
Foto
Slovenské firmy uspeli v prestížnej súťaži: Čo z nás robí Naj zamestnávateľov?
Ilustračné foto.
Boli naši predkovia KANIBALI? Znepokojivé objavy v Poľsku! V jednej z jaskýň našli...
(ilustračné foto)
Z bytu v Petržalke šľahajú plamene: Hasiči v pohotovosti! Čo sa tam stalo?
Viktor Orbán.
Orbán sa postavil na stranu Trumpa: TOTO je cesta pre EÚ! Je pre nás ako brat, tvrdí
Ilustračné foto
Rusko sa pustilo do opráv: Fínsko situáciu monitoruje! Ako to zatiaľ vyzerá?
Bývalá španielska tenisová hviezda Arantxa Sánchezová Vicariová.
Foto
Z vrcholu až na úplné dno: Obrovské problémy bývalej tenisovej kráľovnej!
Tragédiu na sociálnej sieti oznámila umelcova rodina
Foto
Tragédia v Alpách: Známy český podnikateľ (†59) zomrel pred očami syna