Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
25.01.2025 22:58 | Správy | Politika

PLYN cez Ukrajinu pôjde, ale nie z RUSKA! Zelenskyj ho s radosťou pustí z TEJTO krajiny aj Slovensku

Ukrajina je pripravená na tranzit zemného plynu z Azerbajdžanu do Európy, uviedol v sobotu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podľa jeho slov tým môže pomôcť aj Slovensku, informuje TASR na základe správy spravodajského servera Politico. eu.

Zelenskyj novinárom v Kyjeve povedal, že o takejto dohode hovoril s azerbajdžanským prezidentom Ilhamom Alijevom, s ktorým sa stretol v posledných dňoch. "Môžeme použiť našu infraštruktúru, ak krajiny v Európe potrebujú zemný plyn. Ale nie ruský zemný plyn," povedal ukrajinský líder.

Tranzit ruského zemného plynu cez Ukrajinu sa zastavil začiatkom januára, čo viedlo k ostrým protestom zo strany Slovenska a Maďarska, ktoré stále dostávali značné dodávky plynu z Ruska, pripomenulo Politico. Zelenskyj sa vyjadril na tlačovej konferencii s moldavskou prezidentkou Maiou Sanduovou, s ktorou rokoval o riešeniach energetickej krízy v odštiepeneckom Podnestersku po zastavení tranzitu plynu cez Ukrajinu.

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


(ilustračné foto).
Používateľom Máp Google sa deje zvláštna vec: Je za tým americký prezident!
Volodymyr Zelenskyj a Donald Trump.
USA budú tlačiť na spojencov: Ide o Ukrajinu! Aha, čo chcú dosiahnuť
eŠkolu už začala navštevovať hrdinka Barborka, ktorá sa statočne postavila na odpor Samuelovi.
Foto
Hrdinka útoku na škole na Spiši Barborka: Návrat do školy a znepokojivé správy o Alenkinej († 18) mame
V galantskej nemocnici už pre Jožka nemohli nič urobiť.
Foto
František z Galanty plače nad smrťou brata Jozefa († 39): Záchranka ho dvakrát ODMIETLA pre nadváhu!
Robert Fico (vľavo) poslal Elonovi Muskovi list.
Premiér píše list Trumpovej pravej ruke: Fico sa pýta Muska, komu išli doláre
Výzva sa šíri najmä na sociálnych sieťach.
Medzi deťmi sa šíri nebezpečná výzva: Jedia LIEK, ktorý máte doma aj vy! Hrozí im smrť
Celebrity zápas veľmi nebavil.
Foto
Zákulisie Super Bowl: Znudené celebrity zatienila nádherná SLOVENKA, nespustíte z nej zrak
Prezident si burácajúci potlesk vychutnal spolu s dcérou Ivankou.
Trump sa pýši prvenstvom: To ešte žiadny prezident nespravil, ľudia mu tlieskali
Pretekárske vozidlo bolo zrekonštruované podľa pôvodných špecifikácií.
Foto
Predáva sa Fittipaldiho žihadlo: Cenovka prekvapí, pre boháčov sú to iba drobné
Vozidlá Červeného kríža, ktoré sprevádzajú bojovníci hnutia Hamas, odvážajú prepustených izraelských rukojemníkov.
Výmena rukojemníkov Hamasu je ohrozená: Môže k nej prísť, ak...
Minister Tomáš Drucker.
Predškolská príprava by mohla vyzerať úplne inak: Drucker zvažuje zmeny! Čo čaká škôlkarov?
Bombardér B-1 Lancer (ilustračné foto).
Ruské lietadlo narušilo vzdušný priestor Fínska: Krajina reaguje! Už podnikla kroky