Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
24.01.2025 15:57 | Správy | Zahraničné správy

Viktor Orbán POHROZIL Európskej únii: Téma tranzitu ruského plynu môže spôsobiť vážny rozkol!

Maďarský premiér Viktor Orbán v piatok pohrozil, že zablokuje predĺženie sankcií Európskej únie voči Rusku, ak Únia nepožiada Kyjev o obnovenie tranzitu ruského plynu cez ukrajinské územie.

Platnosť zmluvy o preprave ruského plynu cez Ukrajinu sa skončila 1. januára a Kyjev ju nepredĺžil preto, aby Moskva nemala z predaja plynu príjmy na financovanie vojny.

Aj keď zastavenie tranzitu obmedzilo dodávky plynu na niektoré stredoeurópske trhy, Maďarska sa to v podstate nedotklo. Orbán však Ukrajinu obvinil zo všeobecného zvýšenia cien energií a tvrdí, že Maďarsko pre sankcie prichádza o miliardy eur. „Žiadame ich (lídrov EÚ), aby prinútili Ukrajincov vyhlásiť, že obnovia plynovú trasu," povedal Orbán pre štátny rozhlas.

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu Európska únia na Rusko uvalila už 15 kôl sankcií. Ich predĺženie však musia schváliť lídri všetky členské krajiny Únie. Ministri zahraničných vecí štátov EÚ budú o predĺžení sankcií rokovať v pondelok v Bruseli. Predchádzajúce rozhodnutia o sankciách Orbán opakovane odďaľoval, ale doteraz ich nakoniec vždy schválil.

Tlak na ruského prezidenta Vladimira Putina, aby ukončil vojnu, okrem EÚ vyvíjajú aj ďalší svetoví lídri vrátane amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: SITA

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Man drinking alcohol while driving in his car
Opitý vodič za volantom! Nezodpovedné konanie malo následky: Nehoda na diaľnici priniesla poriadnu škodu
Mestská polícia (ilustračné foto)
Váš Tip
O tretej ráno sa Bratislavčania zobudili na pílenie: Keď policajti prišli na miesto, nestačili sa čudovať! Taký babrák?
Na snímke podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva SR Denisa Saková (Hlas-SD).
Denisa Saková POPRELA tieto informácie: Pozrite sa, o akej výstavbe vláda nerozhoduje
Dominika je podľa blízkych úplne pod Tolkkiho vplyvom.
Šokujúce správy z Fínska o Dominike Gottovej: Je na tom ZLE, hrozí najhorší scenár
O cene známky podľa ministra Jozefa Ráža rozhodne vláda.
Minister Ráž krotí obavy opozície: Takto ohodnotil nový stavebný zákon
Že mu nebolo hanby spraviť niečo také (ilustračné foto)
Polícia riešila katastrofický scenár: Muž sa vyhrážal zabíjaním rukojemníkov!
Viete, kde by sa mohol nezvestný Peter nachádzať?
Nezvestného Petra naposledy videli na futbalovom ihrisku: Pomôžte polícii pri pátraní!
Foto
Rýchly útek od problémov? Aha, čo urobila Vlhová prvýkrát od rozchodu!
Samuel Migaľ.
Foto
Kto nahradil vylúčeného Migaľa? Post podpredsedníčky Hlasu zaujala táto žena!
V administratíve Trumpa obsadili vysoké posty potomkovia Slovákov.
Foto
Trumpovi muži sú zo Slovenska: Obsadili vysoké posty! AHA, aké dôležité úlohy im zveril
Ilustračné foto
Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje na podivné stránky: Podľa TOHTO ich spoznáte!
Symptom of jaundice, hepatitis or problems with the gall bladder, gastrointestinal tract, liver. The yellow color of the male eye.
Žltačka zúri v tejto oblasti! Ide o EPIDÉMIU? Školy prijali viaceré opatrenia