Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
24.01.2025 11:11 | Ukrajina vojenský konflikt

Ruský útok v oblasti Kyjeva priniesol obete: Ukrajina podnikla masívne nálety!

Najmenej traja ľudia zahynuli pri ruskom dronovom útoku v Kyjevskej oblasti v piatok v noci a jedna ďalšia osoba sa zranila. Rusko informovalo o náletoch viac ako sto ukrajinských bezpilotných lietadiel, ktoré sa mu podarilo zostreliť. TASR píše na základe správy agentúry Reuters a denníka The Kyiv Independent.

Ukrajinské ministerstvo vnútra uviedlo, že úlomky dronov zabili dvoch mužov a jednu ženu v centrálnej časti Kyjevskej oblasti. The Kyiv Independent oznámil, že muži mali 36 a 26 rokov. Podľa predstaviteľov v regióne útok poškodil bytovku, osem súkromných domov, niekoľko komerčných budov a viacero áut.

Kyjev vyhlásil, že protiletecké jednotky ukrajinskej armády zostrelili 25 z 58 ruských bezpilotných lietadiel. Ďalších 27 dronov sa podľa nich "stratilo", keďže Ukrajina použilo elektronickú rušičku na ich presmerovanie.

Ruská protivzdušná obrana v piatok uviedla, že v noci odrazila masívny útok ukrajinských dronov. Zachytila a zničila 121 bezpilotných lietadiel, ktoré smerovali do 13 regiónov vrátane Moskvy a okupovaného Krymského polostrova. Z niektorých oblastí hlásili médiá požiare. Podľa AFP išlo o jeden z najväčších ukrajinských náletov počas takmer troch rokov trvajúceho konfliktu.

O odrazení ukrajinského útoku na ruskú metropolu v piatok na sociálnej sieti Telegram informoval aj primátor Moskvy Sergej Sobjanin. "Na mieste, kam dopadli úlomky, nedošlo k žiadnym škodám ani obetiam," povedal Sobjanin.

Podľa ukrajinských predstaviteľov ruské sily v roku 2024 zaútočili na Kyjev viac ako 7000 bezpilotnými lietadlami, čo je najmenej dvakrát viac ako v roku 2023. Väčšinu z nich zostrelili alebo presmerovali, píše Reuters.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk

Autobus sa zrútil z diaľničného mosta do znečistenej rokliny.
Foto
Autobus sa zrútil do rokliny, zomrelo viac ako 50 ľudí: Desivé zábery z miesta nehody!
Osemnásťročná biatlonistka triumfovala vo vytrvalostných pretekoch dievčat na 10 km.
Historický úspech: Slovenská biatlonistka nesie domov zlatú medailu!
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár (Smer-SD)
Blanár začal nový týždeň v Ríme: Zaspali sme 20 rokov! Táto téma nemá jednoduché riešenie
Jazminu stál energetický nápoj takmer život
Foto
Žena prekonala štvornásobnú ZÁSTAVU srdca: Obrovské štastie, že žije! Za všetkým stál obľubený nápoj
V Los Angeles sa objavil znepokojivý nápis.
Satelitné snímky odhalili znepokojivé nápisy: Môžu naznačovať... Preboha, to snáď nie!
Minister obrany SR Robert Kaliňák
Slovensko sa pripojilo k Maďarsku a Chorvátsku: O čo ide?
Obranca Žiliny Peter Pekarík prišiel na včerajší zraz reprezentácie, ale jeho štart v dvojzápase Ligy národov je ohrozený.
Foto
Zotrvanie v Žiline ani návrat do Nemecka sa konať nebudú: Pekarík má mať namierené k našim susedom!
Americký prezident Donald Trump
Trump predstavil svoje plány s Pásmom Gazy: Zlé správy pre Palestínčanov
Mikaela Shiffrinová pred 1. kolom slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom stredisku Gurgl
Foto
Shiffrinová smutnou správou zarmútila fanúšikov: Snažila som sa, no napokon...
Prepúšťanie rukojemníkov v Pásme Gazy.
Čo sa to stalo? Prepustenie ďalších rukojemníkov Hamasu sa odkladá
(ilustračné foto)
Váš Tip
Babička dostala na Vianoce dar od neznámeho Slováka: List, ktorý napísala, vás dojme k slzám!
Novozvolený prezident USA Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin.
Dohodnú sa Rusko a USA na obmedzení jadrových zbraní? Priamom odpoveď z Kremľa