Spoluorganizátor protestu v Košiciach odmietol aj napojenie na akékoľvek politické strany. „Doteraz všetci rečníci v Košiciach boli striktne apolitickí. Neboli to ani bývalí, ani súčasní členovia politických strán," prízvukoval. „Pochopiteľne, ide nám o to, aby túto štafetu a tento tlak zužitkovali opozičné strany, ale ani nás nepodporujú, ani nespolupracujeme," dodal. Protesty organizujú občiansky.
Rečníkmi na tomto proteste boli učiteľ Teach for Slovakia a aktivista pôsobiaci v kresťanských organizáciách Jay Hudáček, bývalá zamestnankyňa Múzea Betliar aj Národného parku Slovenský Kras Veronika Straková, a tiež učiteľka jedného z košických gymnázií Eva Wolfová. Straková v rámci svojho prejavu kritizovala dianie v rezorte kultúry i životného prostredia.
Wolfová zas pripomenula odliv mozgov zo Slovenska. Študentstvu tiež popriala nudné voľby a nudného premiéra, nudnú vládu aj nudnú zahraničnú politiku, taktiež poslancov, ktorí vedia, že ich práca je prijímanie zákonov. Rovnako si želala aj politikov, ktorým budú môcť 18-roční podať ruku.
Podujatie zhromaždení zakončili spevom slovenskej hymny. Na priebeh protestu dohliadala štátna aj mestská polícia. Policajti ho následne na sociálnej sieti zhodnotili ako pokojný a bezproblémový. Protestné zhromaždenia sa budú konať aj v piatok 24. januára vo viacerých mestách po celom Slovensku, a tiež vo viacerých mestách v zahraničí, napríklad v Prahe či Luxemburgu. Poniektoré protesty budú stranícke, napríklad v Trenčíne, Trnave, Leviciach či Prešove.