Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
23.01.2025 10:00 | Správy | Zahraničné správy

Nemecký vládny splnomocnenec: TOTO treba spraviť s migrantmi! Je to dôležité

Pochopenie zločinov nacistickej éry je nevyhnutné pre plnú integráciu prisťahovalcov do nemeckej spoločnosti. V rozhovore zverejnenom vo štvrtok to pre agentúru DPA uviedol splnomocnenec nemeckej vlády pre boj proti antisemitizmu Felix Klein, informuje TASR.

Podľa jeho slov treba zapojiť imigrantov žijúcich v Nemecku do kultúry spomínania. "Len tak sa môžu úspešne integrovať do našej spoločnosti," myslí si Klein.

Zdôraznil, že je to potrebné najmä pre ľudí prichádzajúcich z arabského sveta alebo z krajín s moslimskou väčšinou. Mnohí imigranti sa podľa jeho slov často pýtajú: "Čo to má spoločné s nami?". Klein argumentoval, že znalosť nemeckej histórie je kľúčová nielen pre pochopenie minulosti krajiny, ale aj pre interpretáciu jej zahraničnopolitických rozhodnutí.

Klein v rozhovore poukázal aj na komplikovanosť vzťahov s Izraelom, ktoré podľa neho môže byť náročné vysvetliť ľuďom z arabských štátov alebo moslimských krajín. "Je dôležité povedať: Musíte poznať históriu tejto krajiny, aby ste dokázali pochopiť vzťah medzi Nemeckom a Izraelom," vyhlásil.

Vo svojej pozícii sa snaží udržiavať blízke vzťahy s Izraelom, ktoré nie sú bez problémov. "Existujú vyhlásenia izraelských ministrov, ktoré sú absolútne neprijateľné a porušujú aj medzinárodné právo," poznamenal Klein. Ako príklad uviedol vyjadrenia ministra financií Bezalela Smotriča, ktorý navrhol vyhladovať obyvateľstvo v Pásme Gazy.

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Nemocnica v Košiciach - Šaci
Posun v prípade krádeže v košickej nemocnici: Polícia začala trestné stíhanie! Páchateľ spôsobil obrovskú škodu
Happy female teacher asked a question during a class at elementary school.
Stane sa návrh rezortu školstva skutočnosťou? Zavedenie jednodňových polročných prázdnin je na stole!
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas tlačovej konferencie.
Rozhorčený Maroš Žilinka: Prieskum generálnej prokuratúry je podľa neho nevykonateľný, čo na to poslanec PS?
Musilová spojila sily so slovenskou vemírnou spoločnosťou.
Váš Tip
Astrobiologička Musilová sa vrátila z ďalšej expedície: Najbližšie sa vyberie na Island! Čo má krajina spoločné s Marsom?
 Premiér SR Robert Fico (Smer-SD) a podpredseda NR SR Andrej Danko (SNS).
Aktualizované
Andrej Danko na stretnutí s premiérom urobil vážny krok! Aha, čo ponúkol
Vládnutie so Smerom môže byť pre Hlas podľa politológa zničujúce.
Pellegrini prijal v prezidentskom paláci premiéra Fica: Diskusia o aktuálnej politickej situácii
Jana Maškarová
Jana Maškarová vymenovala nového viceprezidenta Policajného zboru: Je ním tento muž!
Medzi nitrianskou mestskou časťou Dražovce a obcou Čakajovce sa zrazil autobus s autom.
Aktualizované
Tragické správy z nehody pri Nitre: Zrážka autobusu s autom si vyžiadala život človeka
Herečka sa môže pýšiť krásnou postavou.
Herečka Barbora Chlebcová priznala hazard so stravou: NÁSLEDKY extrémnych diét!
Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová.
Von der Leyenová hovorí o ZLOMOVOM bode pre Európu: Ide o našu bezpečnosť! Znepokojivé slová
Premiér SR a predseda strany SMER - sociálna demokracia Robert Fico
Premiér Fico reaguje na summit v Paríži: Okamžitý telefonát predsedovi Európskej rady!
Polícia pátra po nezvestnej Kamile Pikula zo Žiliny.
Kamila ZMIZLA spolu s dvomi deťmi ešte pred Vianocami! Stále sa ju nepodarilo nájsť, pomôže polícii