Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
23.01.2025 05:30 | Správy | Politika
Foto

Huliak ODMIETOL Dankovu ponuku na návrat do SNS: Dajú mu ministerstvo športu?! Vyzerá to tak, že...

Vie, ako rozohrať politickú šachovú partiu! Rudolf Huliak (49) po stretnutí s Andrejom Dankom (50) odmietol ponuku na post podpredsedu parlamentu za návrat do poslaneckého klubu SNS a obvinil šéfa národniarov z blokovania programových priorít.

Fotogaléria
15
fotiek v galérii

Medzitým Danko naznačil, že Huliak už má dohodu s Robertom Ficom (60). Špekuluje sa, že práve prenechanie ministerstva športu huliakovcom môže byť predmetom dohody s premiérom. Čo si o tom myslí politológ? 

Nezaradený poslanec Rudolf Huliak si po mesiacoch hašterenia sadol s Andrejom Dankom za okrúhly stôl. Cieľom ich krátkej debaty bolo stabilizovať vzťahy pre súdržnosť koalície. Šéf národniarov sa snažil situáciu zmierniť ponukou funkcie podpredsedu parlamentu pre Huliaka za návrat do klubu SNS, čo však odmietol.

Má ich v hrsti

Huliak označil rokovania za nevydarené. „Predstava Andreja Danka o našej spolupráci absolútne nevychádza z predošlých dohôd,“ napísal. Na stretnutí mal trvať na svojej pôvodnej požiadavke - riadení envirorezortu.

Otvoriť galériu

Podľa neho doterajšia blokácia zo strany Danka znemožňuje plnenie programových priorít. „Na základe tejto blokácie prichádzame o dôveru našich voličov a neriešené otázky sa prehlbujú, až zachádzajú do krízových situácií,“ zdôraznil.

Danko naznačil, že Huliak už mohol uzavrieť dohodu s Robertom Ficom, čím jeho pozícia v rokovaniach so SNS stráca význam. „Ak už niekto vidí dohodu s premiérom, tak asi ťažko je ochotný rokovať preňho o možno už nezaujímavých veciach,“ uviedol šéf národniarov, pričom verí, že Fico situáciu úspešne dorieši.

V tomto kontexte ďalej vyhlásil, že jeho strana sa už nebude zúčastňovať na rokovaniach s huliakovcami. V kuloároch sa objavili špekulácie, že im bol ponúknutý rezort športu. O potvrdenie tejto informácie sme sa usilovali priamo na ministerstve a Úrade vlády SR. Do uzávierky však nereagovali.

Čo si o celej situácii myslí politológ? Čítajte na ďalšej strane→

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: koch, Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Že mu nebolo hanby spraviť niečo také (ilustračné foto)
Dráma na východe Slovenska: Zlodej UHRYZOL SBS-kára, hrozil mu smrťou!
Nemocnica v Košiciach - Šaci
Posun v prípade krádeže v košickej nemocnici: Polícia začala trestné stíhanie! Páchateľ spôsobil obrovskú škodu
Happy female teacher asked a question during a class at elementary school.
Stane sa návrh rezortu školstva skutočnosťou? Zavedenie jednodňových polročných prázdnin je na stole!
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas tlačovej konferencie.
Rozhorčený Maroš Žilinka: Prieskum generálnej prokuratúry je podľa neho nevykonateľný, čo na to poslanec PS?
Školáčka pobodala spolužiakov! (Ilustračné zábery)
Žena sa dozvedela o priateľovej nevere, vytiahla nôž a... Pomôcť mu už nikto nedokázal
Francúzsky prezident Emmanuel Macron hostil trojstranné rokovania s Trumpom a Zelenským.
V Paríži sa uskutoční mimoriadne zasadnutie európskych lídrov: Macron na linke s Donaldom Trumpom!
Musilová spojila sily so slovenskou vemírnou spoločnosťou.
Váš Tip
Astrobiologička Musilová sa vrátila z ďalšej expedície: Najbližšie sa vyberie na Island! Čo má krajina spoločné s Marsom?
Boháč má oficiálne 12 detí s tromi ženami.
Foto
Utajené trináste dieťa?! Mladá influencerka šokuje: Mám bábätko, Elon Musk je otcom!
Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán.
Premiér Orbán oznámil svetu zásadné správy: Čo môžu priniesť mierové rozhovory medzi Ruskom a USA?
Pápež František.
Nové správy o stave pápeža Františka: Zostáva v nemocnici! To nevyzerá dobre
(ilustračná foto)
Útočník v nemocnici nožom ohrozoval lekárov: Neskôr sa ozvala streľba! Čo sa tam stalo?
Jana Maškarová
Jana Maškarová vymenovala nového viceprezidenta Policajného zboru: Je ním tento muž!