Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
19.01.2025 18:30 | Správy | Zahraničné správy

Moment, na ktorý DLHO čakali: Rukojemníčky sú v rukách izraelskej armády! Prímerie sprevádzali KOMPLIKÁCIE

Palestínske militantné hnutie Hamas odovzdalo v nedeľu Červenému krížu v meste Gaza tri izraelské rukojemníčky. Agentúre AFP to povedal vysokopostavený predstaviteľ Hamasu. Informáciu následne potvrdila aj izraelská armáda, pričom izraelské médiá vysielajú zábery prepustených rukojemníčok.

K prepusteniu došlo v súlade s dohodou o prímerí, ktorá začala platiť v nedeľu predpoludním. Hamas výmenou za rukojemníčky očakáva zo strany Izraela ešte v nedeľu prepustenie 90 palestínskych väzňov, píše TASR.

Podľa nemenovaného popredného predstaviteľa Hamasu, ktorého cituje AFP, boli tri rukojemníčky oficiálne odovzdané Červenému krížu na námestí v meste Gaza po tom, ako sa s nimi stretol príslušník Červeného kríža a uistil sa o ich dobrom zdravotnom stave.

Prepustenými majú byť 31-ročná Doron Steinbrecherová, 28-ročnú Emily Damariová, ktorá má britsko-izraelské občianstvo, a 24-ročná Romi Gonenová. Zábery z ich odovzdania na námestí v centre mesta Gaza odvysielala katarská televízia Al-Džazíra a prebrali ich izraelské médiá. Podľa izraelského denníka The Times of Israel na nich zmienené tri ženy kráčajú bez pomoci.

Izraelská armáda informovala, že rukojemníčky teraz odvážajú smerom k stanovišťu izraelských ozbrojených a bezpečnostných síl v Pásme Gazy. Kedy dôjde zo strany Izraela k prepusteniu palestínskych väzňov bezprostredne zrejmé nebolo.

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk




Ninka (5) a kamarát Jakubko
Foto
Detské dušičky sú plné lásky! Aj škôlkari poznajú sviatok svätého Valentína: Koho ľúbia najviac na svete?
Lucia si onedlho odnesie domov oboch chlapčekov.
Foto
Lucia preplakala hodiny: V nemocnici Bory jej zachránili Dávidka a Dominika UNIKÁTNOU operáciou
Americká lietadlová loď USS Harry S. Truman (ilustračné foto)
Dráma v Stredozemnom mori: Americká lietadlová loď sa zrazila s obchodnou loďou
Kanye West a Bianca Censori na červenom koberci pri udeľovaní cien Grammy.
Šokujúca správa 11 dní po vystúpení na Grammy: Kanye West a Bianca Censori sa ROZIŠLI!
Luke sa dožil viac, ako lekári predpokladali.
Foto
Zo synovho († 9) priberania vinila lockdown, ale... Jeho stav sa ZHORŠOVAL! O tri roky bol mŕtvy
Americký minister obrany Pete Hegseth
USA dávajú od Európy ruky preč: Spojenci NATO musia pre obranu urobiť oveľa viac
Alison sa podarilo nájsť niekoľko hodín po je zmiznutí.
Tínedžerka odišla na oslavu, nikdy tam ale nedorazila! Strašné, kde ju až našli
Angelique Kerberová očakáva príchod druhého dieťaťa.
Trojnásobná grandslamová šampiónka v očakávaní: Do našej rodiny príde niekto výnimočný...
(ilustračné foto).
Tragická zrážka autobusu a nákladného auta: Zomreli desiatky ľudí!
Prezident Pellegrini sa zúčastní na Mníchovskej bezpečnostnej rade.
Nátlak na svetových lídrov: Prezident Pellegrini mieri do Mníchova! Ako sa EÚ postaví k dôležitej otázke?
Murárik červenokrídly.
Váš Tip
Vzácny murárik sa odsťahuje zo Slovenska s prvými teplými dňami: Kde ho u nás nájdete?
Robert F. Kennedy, Jr. sa stal ministrom zdravotníctva.
Trumpova kontroverzná nominácia prešla: Ministrom zdravotníctva sa stal Robert Kennedy