Životopisný film s názvom Putin je dielom poľského režiséra Patryka Vegu (48). Výroba filmu stála približne 14,5 milióna eur a vzbudila mimoriadny záujem kvôli použitiu umelej inteligencie na vytvorenie realistického obrazu ruského prezidenta. Snímka sa bude premietať v 64 krajinách sveta.
„Každý sa bojí Vladimira Putina, ale v mojom filme je to vydesený muž, ktorý sa bojí smrti,“ napísal Vega na sociálnej sieti. Šéfa Kremľa stvárňuje herec Sławomir Sobala. Na túto úlohu sa pripravoval dva roky, počas ktorých študoval reč tela prezidenta.
Upútavka k filmu ukazuje niekoľko kontroverzných scén. Začína sa Putinovým detstvom, keď v škole zažíval šikanu. „Je lepšie zomrieť v stoji, ako žiť na kolenách,“ povie mu jeden z agresorov. Mladý Putin ho udrie do tváre. To má symbolizovať jeho budúcu tvrdú povahu. V ďalšej zo scén je ruský prezident zobrazený iba v trenírkach, schúlený ako embryo.
Pokračovanie článku na ďalšej strane >>>