Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
30.12.2024 17:07 | Správy | Domáce správy

Nový rok, nová vyhláška: Takto to bude s lovom vlka na Slovensku!

Od 1. januára nadobudne platnosť nová vyhláška, ktorá umožní lov vlka na území Slovenska.

V sezóne 2025 bude lov povolený do 15. januára, pričom kvótu pre túto sezónu stanovili na 74 jedincov. Pre TASR to potvrdil odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.

"Hoci je pravdepodobné, že stanovená kvóta sa v tomto krátkom časovom období nevyčerpá, od nasledujúcej sezóny bude lov prebiehať počas celej povolenej doby," skonštatoval envirorezort s tým, že kvóty stanovuje Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk




Na snímke severokórejský vodca Kim Čong-un.
Prejav severokórejského vodcu naháňa hrôzu: Z viacerých sporov vo svete obviňuje jednu krajinu
Herec momentálne účinkuje v tanečnom projekte Love2Dance.
Foto
ROZHOVOR s hercom Marekom Rozkošom: Nerád na seba upozorňujem! Čomu sa venuje po Dunaji?
Soška egyptského kráľa Tutanchamona.
Fascinujúci objav archeológov v blízkosti hrobky kráľa Tutanchamóna: Budú sa prepisovať učebnice dejepisu?
Ilustračné foto.
Mladík vyhral v lotérii šialenú sumu, na druhý deň urobil niečo, čím všetkých ohromil: Tomu neuveríte!
Veštkyňa Zana.
Budúci týždeň prinesie podľa ZANY veľa nového: Kto sa poháda s partnerom a kto by si mal naplánovať relax?!
Sharon Stone
Foto
Známe hviezdy, ktoré nestarnú: TIETO ženy že majú po 60-ke?! Z FOTO odpadnete
Ilustračné foto.
Boli naši predkovia KANIBALI? Znepokojivé objavy v Poľsku! V jednej z jaskýň našli...
Na snímke americký prezident Donald Trump.
Iránsky minister chce rokovať s USA: V hre je jedna podmienka! Čo tým myslel?
Protest proti pravicovému extrémizmu v Nemecku
MASÍVNE protesty v Nemecku: Súdržnosť, dôstojnosť a demokracia! Šokujúce, koľko ľudí sa zišlo v uliciach
Viktor Orbán.
Orbán sa postavil na stranu Trumpa: TOTO je cesta pre EÚ! Je pre nás ako brat, tvrdí
Ilustračné foto
Rusko sa pustilo do opráv: Fínsko situáciu monitoruje! Ako to zatiaľ vyzerá?
Bývalá španielska tenisová hviezda Arantxa Sánchezová Vicariová.
Foto
Z vrcholu až na úplné dno: Obrovské problémy bývalej tenisovej kráľovnej!