Dňa 23. marca 1994 sa stala jedna z najtragickejších a pravdepodobne odvrátiteľných havárií, pri ktorej zahynulo všetkých 75 ľudí na palube. Let 593 spoločnosti Aeroflot smeroval z Moskvy do Hongkongu. Počas neskorého nočného letu bol na palube kapitán Andrej Viktorovič Danilov, skúsený pilot, ktorý mal nalietaných približne 9 500 hodín, spolu s prvým dôstojníkom Igorom Vasilievičom Piskarjovom a pomocným kapitánom Jaroslavom Vladimirovičom Kudrinským, píše portál LADbible.
Hoci všetci traja piloti boli viac než skúsení na ovládanie dopravného lietadla, nikto z nich nemohol počítať s ľudskou chybou, ktorá ich všetkých stála život! Let bol prvou medzinárodnou cestou pre Kudrinského deti, 13-ročnú Yanu a 15-ročného Eldara, pričom pilot chcel ich prvú cestu osláviť tým, že ich pustil do kokpitu, aby videli, kde ich otec pracuje.
Napriek tomu, že to bolo v rozpore s predpismi, posádka na palube verila, že to bude bezpečné, keďže lietadlo bolo prepnuté na autopilota, čo znamenalo, že deti nebudú mať lietadlo v skutočnosti pod kontrolou.
Neskôr sa to však zvrtlo! Čítajte na ďalšej strane→