Pleseň sa najčastejšie vyskytuje v kúpelniach na škárovanej hmote, okolo zátok či v okolí vane. Ako píše portál Mirror, darí sa jej najmä v teplých oblastiach, ktoré majú stálu vlhkosť a tým pádom aj dostatok živín na prežitie. Pozná ju snáď každý, no ak sa vysloví jej názor, veľa ľudí si predstaví zelenú hmotu niekde v rohu miestnosti, to, čo však mnohí nevedia je, že pleseň môže byť aj ružovej farby.
Takýto typ je často zamieňaní s usadeninami kozmetických produktov, a tým pádom aj prehliadaný. Ide o slizkú hmotu bledo červenej alebo broskyňovej farby. Na rozdiel od iných druhov plesní, nie je štruktúrovaná, ale hladká. Skladá sa z baktérií prenášaných vzduchom. Odborne ju nájdete pod názvom Serratia Marcescensor alebo Aureobasidium Pullulans.
Hoci je menej nebezpečná ako čierna pleseň, môže spôsobiť mnohé komplikácie, ako sú infekcie močových ciest, tráviace problémy a v zriedkavých prípadoch zápal pľúc. Nebezpečenstvo tiež hrozí, keď sa baktérie dostanú do rezných rán, kde môžu spôsobiť infekcie. V každom prípade sa však odporúča, aby ste sa jej včas zbavili.
Na vyhubenie akejkoľvek plesne, i tej ružovej, vo väčšine prípadov postačia voľnopredajné čistiace prostriedky na to určené. Odporúča sa tiež pri čistení použiť ochranné rukavice a úkon vykonávať pri otvorenom okne. Dbať pritom treba na prevenciu. Bohato postačí ak budete často vetrať.