Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
05.12.2024 11:56 | Správy | Politika

Plénum nebolo uznášaniaschopné, blokuje ho Hlas: Migaľ si udáva podmienky, o čo ide?

Plénum Národnej rady (NR) SR nebolo pred hlasovaním o vládnej novele zákona o Fonde na podporu športu (FnPŠ) uznášaniaschopné ani na druhý pokus. V sále sa prezentovalo len 74 poslancov. Parlament bude pokračovať o 12.10 h rokovaním, hlasovať o prerokovaných bodoch bude najbližšie až o 17.00 h.

Poslanec Samuel Migaľ (Hlas-SD) už skôr avizoval, že sa na štvrtkovom hlasovaní o novelách z dielne ministerstva športu spolu s Romanom Malatincom (Hlas-SD) nezúčastní. Žiadal totiž presun hlasovania. Chcel tým podľa vlastných slov vytvoriť priestor na rokovanie. Poukázal pritom na to, že k úprave má viaceré návrhy, ku ktorým ešte nedostal pripomienky.

"Budeme radi, keď sa o týchto zákonoch hlasovať vo štvrtok nebude, nech sa vytvorí priestor na ďalšie rokovania tak, aby sme to mohli do Vianoc ešte uzavrieť," poznamenal. Svoju požiadavku o presune hlasovania tlmočil vedeniu parlamentu.

Spolu s Malatincom apelovali aj na zmeny vo Fonde na podporu umenia (FPU). Malatinec hovoril o nefunkčnosti FPU a dopadoch novej úpravy schválenej tento rok. Pripomenul, že k legislatíve mal pripravený pozmeňujúci návrh. "Po rokovaniach s Andrejom Dankom (SNS) som sa rozhodol, že podporím zmeny vo fonde s tým, že sme sa dohodli, že pokiaľ niektoré veci nebudú fungovať, tak sa k tomuto zákonu vrátime a napravíme," dodal.

O vládnych novelách z dielne ministerstva cestovného ruchu a športu mal parlament hlasovať minulý týždeň. Pred hlasovaním o novele zákona o športe sa však v sále neprezentoval dostatok poslancov. Bolo ich menej ako 76.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Telo našla polícia v lese
Foto
Polícia v lese našla záhadnú chladničku: HROZNÉ, čo bolo vo vnútri!
Lekár odhalil trik, ktorý vám môže zachrániť život
Foto
Problémy so srdcom dokážete odhaliť už doma: Doktor prezradil 5-minútový test! TOTO nepodceňujte
Poľadovica v Bratislave.
Hneď dvojitá nepriazeň počasia! Výstrahy platia v noci i počas dňa: Dávaje si pozor
Na archívnej snímke zo 7. júla 2017 americký prezident Donald Trump (vpravo) a ruský prezident Vladimir Putin diskutujú na summite G-20 v Hamburgu.
Trump sa chce s Putinom stretnúť čím skôr: Dôležitej otázke sa ale vyhol!
Ľuboš Micheľ predstavuje meno nového štadióna v Prešove.
Foto
Ľuboš Micheľ prezradil meno nového prešovského štadióna: Kedy by mohli vybehnúť futbalisti na prvý zápas?
Za krvavým útokom v britskom Southporte stál Axel Rudakubana.
Padol rozsudok nad vrahom dievčatiek († 6, † 7, † 9): Nemilosrdný verdikt! Sudca nemal zľutovanie
Na snímke minister vnútra SR Matúš Šutaj-Eštok (Hlas-SD) počas brífingu s novinármi na sympóziu NATO - strategického politicko-vojenského podujatia v Bratislave 12. novembra 2024.
Šutaj Eštok sa zaručil za bezpečnosť Slovenska: Odteraz budú na protestoch platiť nové pravidlá
Lev zo zoo Chleby sa popasoval so snehuliakom.
Váš Tip
Správcovia zoo postavili levovi vo výbehu snehuliaka: Začalo to nevinne, no potom... Reakcia šelmy vás dostane!
Vek 66 rokov by speváčke tipol iba málokto.
Foto
FOTO Madonne ťahá na 70, no pózuje ako mladica! V provokatívnom outfite zatienila aj mladšie ročníky
(ilustračné foto)
Vyšle západ na Ukrajinu svoje vojská: Ministerstvo konečne vyšlo s pravdou von
(ilustračné foto)
Zvyšuje obľúbené mäso riziko demencie?! Dobre si rozmyslite, či TOTO chcete jesť
Dvojica sa stretne v relácii Sieň slávy.
Foto
Vdovec Margita vyzradil TAJOMSTVO Havlovej: Vie ČAROVAŤ?! Štefan má aj dôkaz