Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
03.12.2024 11:39 | Správy | Zahraničné správy
Foto

Čierny deň v Prahe: Za pár hodín došlo k viac ako 20 nešťastiam

Premávku v Prahe od rána komplikuje viac než 20 dopravných nehôd, medzi nimi aj dve vážne s účasťou chodcov. Niektoré nehody zablokovali hlavné ťahy v centre aj na okraji mesta. Polícia vyzýva ľudí, ktorí smerujú do hlavného mesta, aby zaparkovali na okraji metropoly a ďalej sa presúvali hromadnou dopravou, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

"Upozornenie na veľké dopravné komplikácie v Prahe! Dopravní policajti od dnešného rána riešia viac než dve desiatky nehôd, medzi ktorými sú aj dve vážne nehody s chodcami v ulici Ústecká a na Rašínovom nábreží a tiež vzpriečený kamión cez všetky pruhy na Brnenskej ulici v smere z centra," upozornila polícia na sociálnej sieti X.

Podľa hovorkyne pražskej polície Evy Kropáčovej sa v Prahe v utorok ráno každých desať minút stala nejaká nehoda. Doprava býva v rannej špičke komplikovaná bežne, v utorok situáciu podľa nej ešte zhoršil silný dážď. "Vyzývame vodičov, ktorí mieria do Prahy, aby nechávali auto na okraji Prahy. Dopravná situácia je naozaj komplikovaná," podotkla.

Otvoriť galériu

V Brnenskej ulici, ktorá je súčasťou diaľnice D1 na začiatku mesta, sa zrazilo osobné auto s nákladným, kde kamión zablokoval všetky jazdné pruhy. Pražská integrovaná doprava na sieti X uviedla, že táto nehoda a následné obchádzanie diaľnice "kadiaľ sa dá", výrazne komplikuje dopravu v celej juhovýchodnej časti Prahy.

Vážna nehoda sa stala v Ústeckej ulici na začiatku mesta v smere od severu, kde auto zrazilo dieťa. Ďalšie auto zrazilo 35-ročnú chodkyňu v centre mesta na Rašínovom nábreží. Podľa hovorkyne pražskej záchrannej služby Jany Poštovej ju previezli do traumacentra.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Na adresu študenta Omaníka sa vyjadril aj premiér Robert Fico.
Fico sa vyjadril k študentovi, ktorý odmietol podať ruku prezidentovi: Mama by mi vrazila tri facky
Mladej žene sa kúpanie slona stalo osudným
Foto
Blanca († 22) zomrela v dovolenkovom raji: Zabila ju atrakcia, ktorú obľubujú aj Slováci
Tomáš Drucker.
Drucker zabudol zabudol v diskusii o platoch na jednu vec: KTO na toto celé doplatí?
Švédsky útočník Emil Heineman.
Slafkovského spoluhráč mal smrť pred očami: Zrazilo ho auto!
Predseda SNS Andrej Danko.
Danko prehovoril o kontroverznom lete do Moskvy: Neľútostný odkaz Poľsku!
Prezident Peter Pellegrini.
Mimoriadna schôdza o odvolávaní vlády sa blíži: Prezident Pellegrini sa vyjadril, že...
Pri nehode sa zranil jeden psík.
Váš Tip
Útulkáči zo Slovenska mierili do nových domovov, desivá zrážka: Toto sú psíkovia z auta hrôzy!
(ilustračné foto)
Kvíz
Zvládli by ste DIKTÁT v češtine? KVÍZ pre pokročilých: Predveďte sa!
Fico tvrdí, že Zelenskyj úmyselne poškodzuje slovenské verejné financie.
Fico navrhol termín schôdze o odvolávaní vlády: Nečakaný ODKAZ premiéra! A bude...
Ukončila svoj život na železničnej trati.
Foto
Domáce násilie mladej mamičky († 23) vyvrcholilo samovraždou: POMSTA v liste na rozlúčku
Andrej Danko a Tibor Gašpar počas stretnutia so Sergejom Lavrovom.
Gašpar a Danko rokovali s Lavrovom o vojne: Kvôli tomuto vtrhli Rusi na Ukrajinu!
Študent prezidentovi odmietol podať ruku.
Foto
Pellegrini o študentovi, ktorý mu odmietol podať ruku: Rešpektuje to, ALE... Jedna vec ho MRZÍ!