Koalícia, ktorá má k dispozícii 76 hlasov, by podľa neho síce mohla malou novelou rokovacieho poriadku znížiť počet povinných hlasovaní o uznášaniachopnosti, a tým si mierne zjednodušiť úlohu pri organizovaní práce parlamentu, následne by však mohla naraziť napríklad na Ústavnom súde.
Reálnym riešením je preto podľa publicistu zvýšenie koaličnej podpory v parlamente tak, aby výsledok hlasovania nezávisel od jedného poslanca. "Niektorý koaličný poslanec sa zle vyspí, tak si povie, že nejde do roboty. Alebo že to dneska zablokuje, lebo neprešiel nejaký jeho návrh. Takto sa vládnuť nemá a hlavne nedá," konštatoval Hrabko.
Na vyhlásenie poslancov okolo Rudolfa Huliaka, že trvajú na obsadení ministerstva životného prostredia, Hrabko reagoval, že v skutočnosti nevedia, či by prezident SR Peter Pellegrini bol vôbec ochotný Huliaka do tejto funkcie vymenovať. Pripomenul, že Pellegriniho predchodkyňa, Zuzana Čaputová, to urobiť odmietla.
Keďže poslanci okolo Huliaka už nemajú veľký potenciál prebojovať sa znova do Národnej rady SR, podľa Hrabka zrejme nebudú podporovať možnosť predčasných volieb. "Ak vláda pôjde podľa toho, ako je napísané programové vyhlásenie, tak by nemal byť problém. Ale treba s nimi rokovať. Vidíme, že sa nerokuje a nerokuje sa ani s inými. Len čo sa jeden koaličný poslanec zle vyspí, zablokuje parlament, a to je z dlhodobého hľadiska neúnosná situácia," povedal.