Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
22.11.2024 11:43 | Správy | Zahraničné správy

BIZÁR v Česku! To, čo navrhol Babiš, tu ešte nebolo: Obrovská urážka Fialu

Piatková schôdza českých poslancov mala dramatický začiatok. Predseda opozičného hnutia ANO Andrej Babiš navrhol, aby sa poslanci zaoberali duševným stavom českého premiéra Petra Fialu. Ministri v reakcii na to zo sály odišli a schôdza musela byť prerušená.

Novinárom potom povedali, že Babišove urážky prekročili hranicu, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe. Poslanci mali v piatok rokovať o viacerých návrhoch zákonov v treťom čítaní. V čase, keď ešte bolo možné upraviť program schôdze, vystúpil Babiš s návrhom, aby poslanci v piatok rokovali o jedinom bode, ktorým by bol "Duševný stav premiéra Fialu".

"Po každom vystúpení pána premiéra nám volajú zdesení občania a majú strach, čo sa to s ním deje. Pán premiér vystupuje každý deň a občania majú obavu o jeho duševné zdravie. Preto si myslím, že by sme mali mať jediný bod, a tým je duševné zdravie pána premiéra Fialu, aby skrátka nedesil našich občanov," povedal v pléne šéf hnutia ANO.

Potom pripomenul, že Fiala vlani otvoril nové centrum duševnej rehabilitácie, a naznačil, že by si tam premiér mal ísť oddýchnuť. "Ja to vo svojom dlhom, veľmi dlhom vystúpení dnes vysvetlím. Lebo to, čo tu z úst pána premiéra za posledné dni odznelo, je skutočne neuveriteľné," dodal Babiš. Narážal tým aj na Fialov prísľub, že ak ho ľudia v budúcoročných voľbách do Poslaneckej snemovne budú voliť a on zostaví ďalšiu vládu, budú mať Česi platy ako v Nemecku.

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Katastrálne odbory po celom Slovensku zavreli svoje brány.
Katastre postupne otvárajú svoje brány: Do prevádzky pribudli úrady troch miest
(ilustračné foto)
Lavínové nebezpečenstvo v Tatrách: Obrovský POZOR si dávajte najmä na týchto miestach!
Umelec si zrejme potreboval vyvetrať hlavu v exotike.
ExkluzívneFotoVáš Tip
Rózsa po rušnom období kvôli novej hymne: Útek do exotiky! Kto mu robí spoločnosť? Exkluzívne FOTO
 Jessica Simpsonová sa po desiatich rokoch manželstva rozvádza s Ericom Johnsonom.
Foto
Ďalší ROZCHOD! Známa speváčka sa po 10 rokoch rozvádza, na 3 deti zostáva SAMA
Ilustračné foto.
Problémy na košických cestách! Počasie prekvapilo vodičov, na TOMTO mieste zvážte vážne odporúčanie
Ilustračné foto.
To, čo sa deje na západnom Slovensku, môže spôsobiť NEBEZPEČENSTVO! Výstrahu od SHMÚ neberte na ľahkú váhu
Wisterová v minulosti priznala, že z prítomnosti svojho ex na Slovensku má strach.
Foto
Wisterovej exmanžel Jeremy: Obžaloba za ÚNOS synov? V prípade nastal POSUN! Strohý odkaz advokáta
Ľupták s manželkou boli v čase požiaru na dovolenke.
Aktualizované
V dome poslanca Ľuptáka došlo k požiaru! Mohlo ísť o cudzie zavinenie?
(ilustračné foto)
Snehová nádielka komplikuje dopravu v Bratislave! Hlásená je nehoda aj početné zdržania
Women holding and looking at her godson at hospital
Na svet prišli desiatky novorodeniatok: Počet chlapcov výrazne prešvihol dievčatá! Aké mená boli najpopulárnejšie?
Ako Ivan M. vystúpil po nehode z auta, nakrútil svedok na mobil.
Ivan sedel za volantom BMW, ktoré usmrtilo v Košiciach 3 ľudí: Pomôže mu posudok o epileptickom záchvate?!
Ilustračné foto.
Polícia varuje vodičov: Na ťažko prejazdné cesty doplatili rovno TRI kamióny