Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
14.11.2024 14:12 | Správy | Zahraničné správy

Blanár chce diskutovať o výnimke na ruskú ropu: V EÚ by privítal západný Balkán

Na úrovni Európskej komisie by malo dôjsť k diskusii o predĺžení výnimky na dovoz ruskej ropy, ktorá okrem iného predstavuje dôležitý import pre domácu rafinériu Slovnaft.

Blanár taktiež upriamil pozornosť na dôležitosť vzájomnej obchodnej spolupráce Slovenska a susedného Maďarska, pričom táto krajina predstavuje pre domácu ekonomiku štvrtého najdôležitejšieho obchodného partnera. Okrem súčasne platných bilaterálnych zmlúv medzi oboma krajinami by malo ďalej dôjsť k uzavretiu novej dohody o spolupráci zameranej na zlepšenie infraštruktúry a taktiež stavu životného prostredia.

Šéfovia diplomacií mali v rámci bilaterálneho stretnutia hovoriť aj o kooperácii v oblasti atómovej energie, pričom Blanár vyzdvihol účasť slovenských firiem na výstavbe jadrových elektrární v Maďarsku.

Okrem iného hovoril o téme posilnenia slovenského jazyka na našom území, ktoré je súčasťou programového vyhlásenia súčasnej vlády. V tejto súvislosti uviedol, že tento krok nemôže byť vykonaný tak, aby bol na úkor menšín žijúcich na Slovensku.

Na záver upozornil na spoločný postoj oboch krajín v súvislosti s presadzovaním promptného začatia mierových rokovaní na Ukrajine. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k úpadku konkurencieschopnosti EÚ a zníženiu životnej úrovne jej obyvateľov, doplnil.

späť
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Poľadovica v Bratislave.
Hneď dvojitá nepriazeň počasia! Výstrahy platia v noci i počas dňa: Dávaje si pozor
Ľuboš Micheľ predstavuje meno nového štadióna v Prešove.
Foto
Ľuboš Micheľ prezradil meno nového prešovského štadióna: Kedy by mohli vybehnúť futbalisti na prvý zápas?
Na snímke minister vnútra SR Matúš Šutaj-Eštok (Hlas-SD) počas brífingu s novinármi na sympóziu NATO - strategického politicko-vojenského podujatia v Bratislave 12. novembra 2024.
Šutaj Eštok sa zaručil za bezpečnosť Slovenska: Odteraz budú na protestoch platiť nové pravidlá
Vek 66 rokov by speváčke tipol iba málokto.
Foto
FOTO Madonne ťahá na 70, no pózuje ako mladica! V provokatívnom outfite zatienila aj mladšie ročníky
Dvojica sa stretne v relácii Sieň slávy.
Foto
Vdovec Margita vyzradil TAJOMSTVO Havlovej: Vie ČAROVAŤ?! Štefan má aj dôkaz
Ilustračné foto
Ako je to s poškodením káblov v Baltskom mori: Rusko po týždňoch prehovorilo
Na snímke slovenské tenistky sprava Tereza Mihalíková, Renáta Jamrichová, Viktória Hrunčáková, Anna Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková a kapitán slovenského tímu Matej Lipták pózujú s trofejami.
Slovenky spoznali súperky v kvalifikácii Pohára Billie-Jean Kingovej: Do Bratislavy príde obrovský favorit
Za zdravotnými ťažkosťami sú najmä majonézové šaláty a zákusky.
Muž jedol lieky proti bolesti ako lentilky: HROZNÉ, čo sa mu stalo! Túto dávku by ste nemali nikdy prekročiť
Bezdomovca mal obvinený Marek dobiť v sanitárnej miestnosti hypermarketu.Policajta vzal sudca do väzby.
Dohra zásahu v Košiciach, pri ktorom zomrel Ľubomír (48): Osud policajta v zbore je spečatený!
Juraj Slafkovský a Patrik Laine sa radujú po góle.
Hviezdny tréner: Keď Slafkovský pochopí TOTO, bude monštrum!
Pre údržbu je uzavretá časť diaľnice D1 a tunel Prešov. (Ilustračná fotografia)
Váš Tip
Vec, ktorú ovláda máloktorý slovenský vodič: Za nedodržanie pravidla hrozí pokuta!
Elon Musk a Donald Trump.
ROZKOL medzi Muskom a Trumpom?! Z miliardárovej reakcie nebude americký prezident nadšený