"Keďže je zo strany policajtov Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V vedené v tejto súvislosti aj objasňovanie protiprávneho konania, pátrame po totožnosti muža na priložených záberoch. Ten by mohol svojimi vedomosťami pomôcť objasniť uvedené prípady," priblížil Szeiff. Informácie k totožnosti muža, k jeho súčasnému pohybu a pobytu majú občania oznámiť na polícii.
Podvodné rozhodnutia sa doručovali občanom priamo do poštových schránok. Ak občania v schránkach nájdu takéto rozhodnutie, polícia ich vyzýva telefonicky si overiť jeho pravdivosť, prípadne sa riadiť odporúčaniami hlavného mesta.
Hlavné mesto avizuje v tejto súvislosti právne kroky. Zdôrazňuje, aby obyvatelia nerealizovali na základe podvodných rozhodnutí žiadne platby. Poukazuje zároveň na viacero znakov, na základe ktorých je možné rozoznať, že ide o podvod.
„Nenápadná“ krádež v Bratislave: Pozrite sa, ako z regálu ZMIZOL fén rovno pod kamerou!
Adresátom na falošnom poštovom poukaze nie je hlavné mesto Bratislava, ale súkromná spoločnosť. Magistrát takisto pripomína, že rozhodnutia spravidla posiela buď do elektronickej schránky, respektíve doporučene do vlastných rúk s úložnou lehotou 15 dní na adresu poplatníka.