Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
30.01.2024 17:00 | Prominenti | Domáci Prominenti
Video

Mladí hudobníci odpálili mega šou v Bratislave: Prišli známe tváre i politická špička

Hudbou spájajú generácie! Mladí hudobníci skupiny Iconito v čele s Kristiánom Dufinecom a temperamentní tanečníci z Folklórneho súboru Zemplín odpálili uplynulú nedeľu v Bratislave veľkú šou, ktorou Slovákom priblížili naše tradície, ktoré by pominúť nikdy nemali.

Fotogaléria
7
fotiek v galérii

Projekt nazvali Korene a práve v ňom šesťdesiatpäť umelcov predstavilo šesť rôznych regiónov Slovenska z hľadiska hudobného, tanečného, speváckeho, krojovo-kostýmového aj zvykoslovného. A večer bol naozaj bohatý na horehronské spevy, tance, terchovskú muziku i krásne kroje.

Folklór sa tak ozýval celou Bratislavou a ujsť si ho nedali ani známe tváre ako herci František Kovár (77), Alfréd Swan (73) či manažér súťaží krásy Jozef Oklamčák (67). Tradície tak spojili mladšie i staršie generácie, ktoré neskrývali nadšenie.

Fotky z veľkolepej akcie a kto prišiel podporiť zaujímavý projekt si pozrite v galérii.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: silvo

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Na proteste v Bratislave vystúpil aj študent Simon Omaník.
AktualizovanéFoto
Študent Omaník na proteste v Bratislave: Odvážny odkaz všetkým Slovákom!
Ilustračné foto
S chladným počasím sa ešte nelúčime: Meteorológovia vydávajú výstrahu! V TÝCHTO okresoch to bude divoké
Šérka eurokomisie Ursula von der Leyenová
Von der Leyenová chce zvýšiť investície do obrany: Musíme míňať viac, lepšie a spoločne
(ilustračné foto).
Požiar slamy v Kostolišti! Na mieste zasahuje niekoľko hasičov: Došlo k zraneniu osôb?
(ilustračné foto)
Znepokojivé odhalenie: Zvyšuje COVID-19 riziko TEJTO choroby? To neznie dobre
K incidentu došlo na tomto mieste.
Foto
Napadli deti pri bardejovskom hypermarkete bezdomovkyňu?! Svedkyňa PREHOVORILA, na uliciach nie je bezpečno
Stovky ľudí opustili ostrov Santorini pre početné zemetrasenia.
Foto
Núdzový stav! Santorini sa pripravuje na najhoršie: Slová premiéra hovoria za všetko
Archívny záber: Na snímke exminister výstavby za SNS Marián Janušek.
AktualizovanéFoto
Súd rozhodol: Exministra z SNS PREPUSTILI do domáceho väzenia
Diplomatické vzťahy oboch krajín sú napäté. (ilustračná foto)
Spolupráca Ruska a USA! Napriek vojne sa dohodli: Budúci rok budú...
Zhromaždenia s názvom Slovensko je Európa v Bratislave.
Foto
Ďalší masový protest v Bratislave: Prišlo 40-tisíc ľudí! Rečnil aj študent, ktorý nepodal ruku prezidentovi
Christopher Stockton (38) bol za vraždu batoľaťa odsúdený na doživotie s minimálnym trestom 25 rokov. Matka bola odsúdená na štyri roky.
Foto
Brutálna vražda malého chlapčeka († 22 mes.): To, čo s ním robil partner jeho matky, naháňa hrôzu
Vodič zaparkoval na zákaze zastavenia.
FotoVáš Tip
Ukazuje, aký arogantný vie byť? Pred fitkom zaparkoval vodič športiaku, okoloidúci si ťukali na čelo