Sobota 9. 12.
Izabela
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
18.09.2023 15:18 | Správy | Domáce správy

Exšéf polície Gašpar je na smiech: Hamran mu to musel vysvetliť ako malému decku!

Rezort vnútra neobjednal žiadnych stotisíc tlačív pre nelegálnych migrantov, ktoré by legalizovali ich pobyt na Slovensku. Uviedol to v pondelok na tlačovej besede policajný prezident Štefan Hamran. Reagoval tým na obvinenia zo strany bývalého policajného prezidenta a dnes kandidáta Smer-SD Tibora Gašpara.

Fotogaléria
7
fotiek v galérii

Ako Hamran vysvetlil, Gašpar si pletie dve odlišné veci, pretože rezort objednal stotisíc povolení na pobyt, čo ale nie je papierové tlačivo, ale polykarbonátová kartička, ako býva napríklad občiansky alebo vodičský preukaz. Tá sa však nevydáva nelegálnym migrantom, ale cudzincom, ktorí sa na území Slovenska zdržiavajú oprávnene a zákonným spôsobom, napríklad tu študujú alebo pracujú.

„Nesmierne nás mrzí, že sa k takýmto veciam musíme vyjadrovať a bývalý policajný prezident v tom nemá jasno. Stačilo sa na to spýtať, boli by sme mu to vysvetlili mimo verejného priestoru,“ skonštatoval Hamran.

Policajný prezident zdôraznil, že mnoho nelegálnych migrantov smeruje na Slovensku práve z dôvodu, že máme v zákone zakotvené vydávanie potvrdenia o pobyte. Zaviedla to ešte vláda Smeru-SD. „Namiesto toho, aby otvorili schôdzu parlamentu, zrušili to tlačivo a zjednodušili život policajtom aj občanom, tu podsúvajú verejnosti, že bývalý minister vnútra Roman Mikulec objednal stotisíc takýchto tlačív. Prečo by niekto objednával tlačivá, keď nám stačí kancelársky papier a tlačiareň, aby sme si ho vytlačili?“ poukázal Hamran.

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: SITA

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Putin cestuje na pracovnú návštevu. Čo bude predmetom rokovaní ?
Biely dom zosmiešnil Putina: Toto si myslí o jeho kanditatúre
Biely dom (ilustračná fotografia).
Aktualizované
Rozhodnutie, ktoré sleduje svet: USA vetovali rezolúciu OSN vyzývajúcu na prímerie v Pásme Gazy
Na archívnej snímke ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj.
Spolupracovníci Navaľného bijú na poplach: Nemajú o ňom žiadne správy, obavy z najhoršieho
SBS-kár na štadióne v Bratislave pomáhal rozhodcom dostať zvolenského obrancu preč z ľadu.
SBS-kár z Bratislavy baví internet: Pomáhal rozhodcom dostať z ľadu zvolenského obrancu
Pápež sa prvýkrát po týždňoch bronchitídy objavil na verejnosti.
Foto
Pápež sa po týždňoch objavil na verejnosti: Naštrbené zdravie trápilo veriacich, ako na tom je?
Raketa vystrelená z Pásma Gazy dopadla do Tel Avivu (ilustračná fotografia).
Napätie nemá konca: Raketa vystrelená z Pásma Gazy dopadla do Tel Avivu
EU Flags at the European Commission Building
Začína sa boj o stoličku šéfa Európskej komisie: Do boja by sa mohol zapojiť aj tento muž
Kateřina Brožová.
Foto
Kollárova aj Soukupova ex šokovala: Týranie, alkoholizmus a násilie! Bolestivé priznanie Kateřiny
Palestínčania evakuujú zranenú ženu po izraelských leteckých útokoch na pásmo pásma Gazy v meste Chán Júnis, na juhu pásma Gazy 7. decembra 2023.
Foto
Na OSN sa valí kritika: Humanitárna organizácia im to neodpustí, podľa nich majú krv na rukách
Foto
Kate má strach o svoju dcéru: Problém, aký ona nikdy nezažila! Vojvodkyňa robí, čo môže
Attila Végh vs Karlos Vémola
Foto
Végh a Vémola si opäť zmerajú sily: Odveta bude na futbalovom štadióne! Kedy a kde?
Tamara Heribanová na Let's Dance.
Tamara Heribanová si odchod zo Slovenska nevie predstaviť: Dôvod, pri ktorom sa jej tisli slzy do očí