Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
19.07.2023 12:52 | Správy | Zahraničné správy

Zarážajúca výzva Šéf britskej MI6 v Prahe: Ľudí vyzval k špionáži pre Londýn!

Šéf britskej tajnej služby MI6 Richard Moore v stredu počas prejavu na britskom veľvyslanectve v Prahe vyzval Rusov zdesených hrôzami vojny na Ukrajine, aby sa "pridali" k Londýnu a vykonávali špionáž v prospech Británie v záujme ukončenia krviprelievania.

TASR o tom informuje na základe správy televízie Sky News a portálu iROZHLAS.cz. Moore ďalej uviedol, že "viacerí" Rusi už tak od začiatku ruskej invázie z konca februára 2022 urobili. Nekonkretizoval, o koho má MI6 záujem, podľa Sky News by to však boli byť nespokojní príslušníci ruských tajných služieb a bezpečnostných zložiek.

Šéf MI6 si za miesto svojho iba druhého verejného vystúpenia od nástupu do funkcie v roku 2020 vybral Prahu, pretože aj počas invázie do Československa v roku 1968 bolo mnoho Rusov, ktorí boli zdesení tým, čo sa dialo v Prahe a nechceli stáť na zlej strane.

"Aj v súčasnosti je veľa Rusov, ktorí sú ticho zdesení pohľadom na svoje ozbrojené sily plieniace ukrajinské mestá, vyháňajúce nevinné rodiny z ich domovov a unášajúce tisíce detí," povedal Moore. "S hrôzou sledujú, ako ich vojaci pustošia spriaznenú krajinu. Vo svojich srdciach vedia, že útok (ruského prezidenta Vladimira) Putina na spriaznený slovanský národ je podvod," dodal.

Moore pripomenul slová vodcu žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina, ktorý počas svojho neúspešného pokusu o vzburu odhalil falošnú zámienku na inváziu - tvrdiac, že za to mal dostať medailu minister obrany Sergej Šojgu.

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


(ilustračné foto).
Nehoda pri Bardejove! Kamión sa zrazil s osobným autom: Pripravte sa na obmedzenia
Straussovský dom v Liptovskom Mikuláši
Váš Tip
V podkroví Straussovského domu v Liptovskom Mikuláši objavili historické artefakty: Pozrite sa, čo našli!
Foto
Skvelý prvý set a potom šok! Djokovič nedohral semifinále, diváci ho vyprevadili bučaním
Americký prezident Donald Trump podpísal výkonné nariadenie vzťahujúce sa na kryptomenu v Oválnej pracovni Bieleho domu vo Washingtone 23. januára 2025.
Foto
Veľký moment: Trump to odtajní! Na TOTO sa čakalo desaťročia
Samuel sa spolu s políciou vrátil na miesto činu.
Foto
Súd odhalil desivé DETAILY vrážd na gymnáziu: Koho chcel Samuel ešte zabiť?
Na rokovaní sa zúčastnili aj ministri.
Foto
Prezident a vláda sa stretli na bezpečnostnej rade: Ako chcú zabrániť štátnemu prevratu? Či si myslí politológ!
Namiesto ponuky práce učiteľky dostala od novej riaditeľky ponuku na prácu upratovačky.
Foto
Exriaditeľka školy Dagmar celý život učila deti: Strašné poníženie od „pravej ruky“ pred dôchodkom!
Ešte na inaugurácii panovala medzi Pellegrinim (vpravo) a Migaľom harmónia.
Prezident Pellegrini sa obul do migaľovcov: Prestaňte sa zaštiťovať mojím menom!
Ďalšie katastre otvoria svoje prevádzky občanom.
Foto
Štát spustil provizórnu webovú stránku: Ako (ne)funguje kataster?!
Únos novorodenca zaznamenali aj kamery.
Foto
Falošná sestrička UKRADLA z pôrodnice bábätko Sofiu: Po únose vyšiel najavo diabolský plán
Nominácie na Oscary 2025
PREHĽAD nominácií na Oscary 2025: Je medzi nimi váš obľúbený film či herec?
Nemecký minister obrany Boris Pistorius
Nemecko a Francúzsko podpísali dohodu: Spoločný projekt moderného bojového systému!