K výrobe prvkov ľudovej módy sa Ondrej dostal náhodou. „Som vyučený kuchár a doteraz aj robím kuchára v Tatrách. Potreboval som však opasok ku kroju. Hľadal som ho u nás aj v Poľsku. Ale dnes je všetko drahé. Tak som si ho vyrobil sám. Hodil som to na internet. Ľudia ho videli a zrazu chceli opasok viacerí. Tak som ich začal vyrábať,“ prezradil remenár samouk, ktorého už viac baví výroba opaskov ako varenie. Vo svojej malej dielni používa kvalitnú kravskú kožu.
„Najskôr potrebujete zistiť rozmery toho, kto bude opasok nosiť. Potom upravím kožu, ktorá sa prehýna trikrát. Následne ju zdobím a dokončím voskovaním a konzervovaním. To preto, aby jej neublížila voda a ďalšie poveternostné vplyvy,“ prezradil čo-to z výrobného postup Ondrej, ktorý výrobky tvorí pod menom Pavlik.
„Keby som pracoval pod menom Neupauer, tak by nikto nevedel, o koho ide, lebo nás je veľa. Pradedo mal frajerku z Nemecka, ktorá sa volala Pavliková, a tak nám to zostalo v rodine,“ pousmial sa remenár, ktorý si dokonca sám zmontoval aj lis na úpravu kože. Opasky si kupujú predovšetkým milovníci ľudovej kultúry alebo členovia folklórnych súborov. Výroba jedného mu zaberie v priemere 2 týždne a jeho cena je okolo 400 eur.