Utorok 3. 10.
Stela
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
04.05.2023 16:54 | Správy | Domáce správy

Hlavné pojednávanie v kauze Mýtnik: Makó opäť vypovedal! Obhajca jeho slová spochybňuje

Výpoveďou bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa pokračovalo vo štvrtok na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, hlavné pojednávanie v kauze Mýtnik.

Obžalobe z ekonomickej a korupčnej trestnej činnosti čelí šesť osôb, medzi nimi podnikateľ Jozef Brhel, jeho syn Jozef Brhel či bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc. Makó podrobne opisoval, ako sa v roku 2014 dostal do funkcie, o vzťahoch s exprezidentom finančnej správy (FS) Františkom Imreczem a podnikateľom Michalom Suchobom, majiteľom firmy Allexis, ktorá dodávala IT systémy pre FS. Hovoril tiež o projektoch, s ktorými mali súvisieť zmanipulované tendre a aj o tom, ako raz alebo dvakrát viezol Imreczeho za obžalovaným Jozefom Brhelom starším, aby ho informoval o dianí na FS, o výberových konaniach a personálnych otázkach.

"Jeho výpoveď má veľmi nízku dôkaznú hodnotu. Na FS nastúpil v septembri 2014 a informačné systémy Aladin boli obstarané v roku 2013. Je to svedok, ktorý sa objektívne nemôže vyjadrovať k obstarávaniu, ani k machináciám. Neviem, prečo ho sem prokurátor volal," konštatoval pre TASR obhajca Michal Mandzák.

Ako tiež zdôraznil, je evidentné, že Makó nemá znalosti o informačných systémoch na FS. "Hovorí o tom, že FS využívala informačný systém e-kolok, čo však nebola pravda, lebo ten obstarala Slovenská pošta a dodávateľom nebola spoločnosť Allexis. Takže nulová dôkazná hodnota," zdôraznil Mandzák.

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Mladá žena prišla na gynekológii o panenstvo (ilustračné foto).
Grónčanky žiadajú od vlády odškodné: Nechutné, čo im prikázali! Dôvod nepochopíte
Zrútenie strechy kostola v Mexiku si vyžiadalo desať mŕtvych a 60 zranených.
Foto
Počas krstu sa na veriacich zrútila strecha kostola: Fotky naháňajú strach! Hlásia obete a zranených
(ilustračné foto).
Iránska novinárka skončila v putách: Dôvod vás zarazí, nebudete veriť, o čom chcela informovať
Arménski veriaci sa modlia za etnických Arméncov z Náhorného Karabachu počas dňa modlitieb za Náhorný Karabach v Jerevane 1. októbra 2023.
Komisárka pre ľudské práva to vidí jasne: Arménom z Náhorného Karabachu musíme pomôcť
Ruský prezident Vladimir Putin.
Rusi vyčleňujú obrovskú časť rozpočtu na vojnu na Ukrajine: Rok 2024 má byť prelomový
Barcelonská Sagrada Família sa blíži k dokončeniu.
Foto
Chvíľa, na ktorú sa čaká 141 rokov: Barcelonská Sagrada Família sa blíži k dokončeniu
Ženské osobnosti vyzvali na rodovú rovnosť v štruktúrach OSN.
Ženské osobnosti bijú na poplach: V štruktúrach OSN vidia vážny problém, majú aj riešenie
Arménsko hlási po streľbe pri hraniciach s Azerbajdžanom jednu obeť.
Napätie pokračuje: Arménsko hlási po streľbe pri hraniciach s Azerbajdžanom obeť a zranených
Všetky jej recepty na vianočnú večeru pochádzajú z brožúry Mary Berry z roku 1977 s názvom "Mrazenie na Vianoce", ktorá obsahuje Štedrovečerné recepty, ktoré sa majú pripraviť a zamraziť vopred.
Foto
Máte pocit, že Vianoce sú ešte ďaleko? Ste na omyle: Mama dvoch detí už začala variť, pozrite si menu
(ilustračné foto).
Drsný úder pre Red Bull: Doťahovačky s Európskou komisiou pokračujú, aký majú problém?
Beautiful young woman throwing leaves in a park, enjoying
Britskí meteorológovia prepisujú štatistiky: Septembrové teploty prekvapili, toto nezažili roky
(ilustračné foto)
Brutálny útok psa poznačil chlapča na doživotie: Sila, čo počas útoku robila jeho panička