07.11.2022 07:17 | Šport | Hokej

Halák poriadne vypenil: Odchytal najlepší zápas v sezóne a potom rozmlátil hokejku

Slovenského hokejového brankára Jaroslava Haláka (37) vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu v noci na pondelok v zámorskej NHL. Jeho tím New York Rangers však prehral doma s Detroitom 2:3 po predĺžení.

Halák si pripísal 33 zákrokov. Medzi žrďami sa v prebiehajúcej sezóne predstavil štvrtýkrát, no stále čaká na výhru. Po prehre s Detroitom polámal od hnevu hokejku.

Rangers viedli ešte po druhej tretine 2:0, no Detroit otočil duel vo svoj prospech a v tretej minúte predĺženia strelil víťazný gól v presilovke Dominik Kubalík.

NHL - výsledky:

Carolina - Toronto 1:3

Góly: 9. Noesen (A. Svečnikov, Burns) – 39. Järnkrok (Engvall, Holl), 49. Tavares (Marner, N. Robertson), 57. Nylander (Matthews)

New York Rangers - Detroit 2:3 pp

Góly: 10. Kakko (Kreider, Trouba), 17. Zibanejad (Panarin, Fox) – 23. Luff (Chiarot, Seider), 29. P. Suter (Hronek, Larkin), 63. Kubalík (Perron, Seider)

Anaheim - Florida 3:5

Góly: 28. Henrique (R. Strome, Klingberg), 29. R. Strome (Shattenkirk, Terry), 59. Lundeström (t.s.) – 12. Verhaeghe (Montour, Lundell), 23. Montour (Heponiemi, Lundell), 43. Reinhart (Lomberg, M. Staal), 49. Bennett (Luostarinen, Montour), 60. Reinhart (Verhaeghe, Montour)