19.05.2022 19:40 | Šport | Hokej | MS v hokeji 2022

Napriek nečakanému oneskoreniu sa dočkali: Nemci futbalovým výsledkom porazili Dánov

Hokejisti Nemecka zvíťazili na Dánskom 1:0 v zápase základnej A-skupiny MS vo Fínsku. Jediný gól strelil v presilovke v 33. minúte útočník Marc Michaelis. Jedným z hlavných rozhodcov bol Slovák Peter Stano.

Začiatok posunuli o 100 minút na 17.00 SELČ, keďže na štadióne vypukol menší požiar, pre ktorý museli divákov i hráčov evakuovať. Duel odštartoval po tom, čo bezpečnostné zložky vyhodnotili situáciu ako bezpečnú.

Nemci majú po štyroch zápasoch v „slovenskej" A-skupine deväť bodov a priebežne sú na 3. priečke. Dáni doteraz nazbierali šesť bodov a sú štvrtí. Nemci nastúpia na ďalší zápas už v piatok 20. mája od 20.15 SELČ proti Kazachstanu, Dáni budú hrať v sobotu od 11.20 proti Francúzsku.

A-skupina (Helsinki):
Nemecko - Dánsko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
33. Michaelis (Noebels, Fischuch). Rozhodovali: STANO (SR), Hekinen - Sormunen (obaja Fín.), Davis (USA), vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2570 divákov.

Prvá tretina priniesla vlažný hokej, ktorý divákov príliš nenadchol. Zaujímavých situácií bolo minimum a nad hokejovým kumštom dominovala bojovnosť a obojstranný dôraz na defenzívu.

Dianie v prostrednej časti prinieslo zaujímavejší obraz. Skóre neotvoril Dán Meyer v úniku dvoch proti jednému, na opačnej strane gól nepadol zo závaru počas signalizácie trestu. V 27. minúte neskóroval v sľubnej šanci Ehlers a o päť minút padol gól na opačnej strane. Presilovkovú kombináciu zakončil Michaelis, ktorý usmernil strieľanú prihrávku Noebelsa - 1:0.

Nemci umne bránili tesný náskok a v zostávajúcom priebehu zápasu mali viac výrazných gólových príležitostí. Dánov nepúšťali na dostrel Grubauerovej bránky, ktorý si napokon pripísal čisté konto. Dánom k vyrovnaniu nepomohla ani hra bez brankára v závere zápasu.