13.05.2022 17:39 | Šport | Hokej | MS v hokeji 2022

Slováci zvládli úlohu favorita v úvodnom zápase MS: Víťazný gól vsietil čerstvý majster extraligy

Slovenskí hokejisti zvládli úvodný duel na MS v hokeji 2022. Svojho súpera z Francúzska porazili 4:2. Druhý duel našej reprezentácie je na programe už v sobotu o 19:20 s Nemeckom.

16

Na úvodný gól zápasu fanúšikovia čakali približne do polovice prvej tretiny. V čase 10:23 rozvlnil sieť brankára Francúzov bronzový medailista z olympiády – Pavol Regenda. Aj napriek snahe hráčov z krajiny galského kohúta sa prvá dvadsaťminútovka skončila 1:0 v prospech slovenských hokejistov.

Druhá tretina sa začala presilovou hrou, ktorá znamenala ďalší gól našich reprezentantov. Tomáš Tatar rýchlo zareagoval a odrazený puk poslal do bránky Francúzov - 2:0 z pohľadu Slovenska.

Francúzi nevešali hlavy a dokázali pomerne rýchlo odpovedať, presadil sa Antony Rech. Onedlho bolo vyrovnané, keď Rybára prekonal francúzsky útočník hrajúci v Hradci Králové - Jordann Perret. Ešte pred koncom druhej tretiny prinavrátil Samuel Takáč vedenie Slovákov. 30- ročný forvard prepasíroval puk do francúzskej bránky a na ukazovateli skóre svietil stav 3:2 v prospech Slovenska.

V úvode tretej tretiny hrali naši reprezentanti presilovú hru, v ktorej sa však nepresadili. Aj napriek nevydarenej hre v početnej výhode Slováci prebrali iniciatívu a súperovi toho veľa v priebehu tretieho dejstva nedovolili. Pavol Regenda do prázdnej bránky svojim druhým gólov v zápase uzavrel stav stretnutia na 4:2 z pohľadu Slovenska.

Francúzsko - Slovensko 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)