09.12.2021 07:17 | Šport | Hokej

Húskov nevydarený debut v NHL: Katastrofálna druhá tretina

Slovenský brankár Adam Húska (24) z New York Rangers inkasoval pri svojom debute v zámorskej NHL sedem gólov a jeho New York Rangers prehral v Madison Square Garden s Coloradom 3:7.

4

Dvadsaťštyriročný Húska zlikvidoval 32 striel, Avalanche rozhodli o triumfe v druhej tretine, v ktorej dali päť gólov.

V drese hostí strelil Logan O'Connor dva góly v rozpätí 22 sekúnd v 38. minúte a Rangers prehrali prvýkrát po predchádzajúcich siedmich víťazných stretnutiach. Dva góly za Colorado strelil aj fínsky útočník Mikko Rantanen. Rangers prišli v domácej MSG o sériu ôsmich výhier.

V súboji dvoch trápiacich sa tímov New Jersey zvíťazilo na domácom ľade nad nad Philadelphiou 3:0 a zastavilo sériu štyroch prehier. Domáci brankár Mackenzie Blackwood zlikvidoval 25 striel hostí a zaznamenal druhý shutout v sezóne. Flyers prehrali desiatykrát za sebou. V drese Devils odohral slovenský útočník Tomáš Tatar vyše 14 minút, nebodoval, zapísal si dve strely, jeden hit a jednu zblokovanú strelu.

Dallas napriek asistencii slovenského obrancu Andreja Sekeru prehral na ľade Vegas 4:5. Sekera asistoval v 49. minúte na druhý gól Joea Pavelskiho v zápase, keď s pukom šikovne vymanévroval v obrannej tretine, vysunul Roopea Hintza, ktorý pripravil strelcovi dobrú pozíciu a ten zvýšil na 4:2 pre hostí. Pre Sekeru to bola tretia asistencia v sezóne. Stars ale potom inkasovali až tri góly a zostali bez bodov.

Výsledky:

NY Rangers - Colorado 3:7 (2:1, 0:5, 1:1)

Góly: 7. Trouba (Panarin, Reaves), 19. Lundkvist (Chytil, Trouba), 52. Chytil (Lafreniere, Miller) – 5. Rantanen (Kadri, Toews), 25. MacKinnon (Landeskog, Girard), 27. Kadri (Makar, Ničuškin), 31. Newhook (Girard, Toews), 38. O'Connor (Kadri, MacDermid), 38. O'Connor, 54. Rantanen (Johnson, Aube-Kubel).

New Jersey - Philadelphia 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 26. Bratt (Hischier, Severson), 32. Mercer (Smith, Bratt), 60. McLeod (Hughes, Šarangovič).

Vancouver - Boston 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 2:0)

Góly: 36. Boeser (Miller, Hughes), rozh. náj. Miller – 45. Bergeron (Pastrňák, Coyle)

Vegas - Dallas 5:4 (0:1, 2:2, 3:1)

Góly: 21. Stone (Pietrangelo, Hague), 37. Marchessault (Pietrangelo, Karlsson), 50. Amadio (Kolesar, Theodore), 55. Stone (Coghlan, Pacioretty), 56. Pacioretty (Stone, Hague) – 10. Robertson (Hintz, Klingberg), 23. Seguin (Benn, Suter), 28. Pavelski (Klingberg, Robertson), 49. Pavelski (Hintz, Sekera).