24.10.2021 07:04 | Šport | Hokej

Tatar s dôležitou asistenciou: Černák najaktívnejší hráč v dvoch ukazovateľoch

Slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry si otvoril strelecký účet v NHL. Dvadsaťdvaročný hráč Washingtonu Capitals v druhej tretine domáceho stretnutia s Calgary znížil na 2:3 po asistenciách Toma Wilsona a Alexandra Ovečkina.

Slovenský reprezentant dosiahol prvý gól vo svojom jedenástom zápase v profilige. Washington napokon prehral 3:4 po predĺžení, Fehérváry si okrem gólu zapísal aj tri plusové body. Bodoval aj Tomáš Tatar, ktorý asistenciou prispel k triumfu New Jersey nad Buffalom 2:1 po predĺžení.

Washington prehrával po prvej tretine 0:3, v 23. minúte Jevgenij Kuznecov znížil a o necelých päť minút prišiel okamih Slováka. Ten si narazil puk s Wilsonom, od mantinelu nakorčuľoval k pravému kruhu a strelou švihom prekonal brankára Flames Dana Vladařa. "Snažil som sa zapojiť do protiútoku, puk sa dostal ku mne späť od Toma Wilsona a keď som videl otvorenú cestu k strele, tak som to skúsil. Som naozaj šťastný," povedal pre zámorské médiá Fehérváry, ktorý celkovo odohral v zápase 18:37 min, mal aj jednu strelu a jeden bodyček. Vyhlásili ho za druhú hviezdu. Prvou bol autor hetriku za Calgary Elias Lindholm, ktorý dal aj víťazný gól v predĺžení.

Hráči New Jersey zaznamenali tretie víťazstvo zo štyroch duelov, Tatar sa podieľal na vyrovnávajúcom góle Nica Hischiera na 1:1 v 46. minúte. V presilovej hre posunul dozadu na modrú čiaru puk pre Dougie Hamiltona a jeho strelu dorazil do siete Hischier. V predĺžení potom rozhodol o triumfe "diablov" Pavel Zacha. Tatar si vo štvrtom stretnutí v sezóne pripísal tretiu asistenciu, odohral 17:12, mal tri strely a dva "hity". Jeho krajan a spoluhráč Marián Studenič strávil na ľade viac ako 11 minút a rovnako mal tri strely. Obranca Christián Jaroš sa do zostavy domácich nezmestil.

New York Islanders v zostave so Zdenom Chárom vyhrali na ľade Arizony 3:0 a súperovi pripravili už piatu prehru v sezóne. Brankár Iľja Sorokin "vygumoval" domácich 26 zákrokmi. Chára mal minutáž 20:26 bez bodového zápisu, s dvoma bodyčekmi a jednou zblokovanou strelou.

Tampa prehrala doma s Coloradom 3:4 po predĺžení a nájazdoch, Nathan MacKinnon si v drese hostí pripísal gól a dve asistencie. Slovenský obranca Erik Černák odohral za Tampu 21:31 min, zaznamenal jeden mínusový bod a so siedmimi strelami a bodyčekmi bol v týchto ukazovateľoch najaktívnejší hráč zápasu.

David Perron sa blysol hetrikom pri víťazstve St. Louis nad Los Angeles 7:3, pridal k tomu aj jednu asistenciu. Tri góly zaznamenal aj Mathieu Perreault pri prvom triumfe Montrealu v sezóne, Canadiens zdolali Detroit hladko 6:1.

NHL:
OTTAWA SENATORS - NEW YORK RANGERS 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
      Góly: 1. Paul (Stützle, Brown), 42. Norris - 55. Kreider (Panarin, Zibanejad), 56. Lindgren (Fox, Kreider), 58. Goodrow (Blais, Trouba). Brankári: Murray (55. Forsberg) - Georgijev, strely na bránku: 28:26, 11.167 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - CALGARY FLAMES 3:4 pp (0:3, 3:0, 0:0 - 0:1)
      Góly: 23. Kuznecov, 28. FEHÉRVÁRY (Wilson, Ovečkin), 39. Ovečkin - 10. Mangiapane (Lucic, Hanifin), 11. Lindholm (Gaudreau), 18. Lindholm, 63. Lindholm (Gaudreau, Vladař). Brankári: Vaněček (21. Samsonov) - Vladař, strely na bránku: 25:27, 18.573 divákov.

MINNESOTA WILD - ANAHEIM DUCKS 4:3 pp (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)
      Góly: 8. Duhaime (Sturm, Dumba), 10. Spurgeon (Goligoski, Greenway), 32. Merrill (Foligno), 65. Hartman (Zuccarello, Brodin) - 2. Rakell (Lindholm, Henrique), 12. Terry (Lindholm, Getzlaf), 22. Rakell (Drysdale, Getzlaf). Brankári: Talbot - Gibson, strely na bránku: 36:24, 18.055 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - CAROLINA HURRICANES 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
      Góly: 28. Jenner (Voráček, Laine) - 8. Fast (Staal), 14. Trocheck (Svečnikov, DeAngelo), 36. Staal (Pesce, Kotkaniemi), 48. Aho (Trocheck, Teräväinen), 57. Trocheck (Svečnikov, Slavin). Brankári: Korpisalo - Andersen, strely na bránku: 28:33, 14.386 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - TORONTO MAPLE LEAFS 7:1 (1:1, 4:0, 2:0)
      Góly: 12. O'Connor (Pettersson, Friedman), 22. Matheson (Kapanen), 22. Zucker (Heinen), 32. O'Connor (Heinen, Pettersson), 34. Pettersson (Rodrigues, Guentzel), 41. Boyle (Simon), 43. Rodrigues (Matheson, Kapanen) - 13. Spezza (Engvall, Simmonds). Brankári: Jarry - Campbell (41. Hutchinson), strely na bránku: 33:29, 15.397 divákov.

PHILADELPIA FLYERS - FLORIDA PANTHERS 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
      Góly: 25. Giroux (Couturier), 31. Atkinson - 17. Huberdeau (Ekblad, Hörnqvist), 40. Tippett (Weegar, Huberdeau), 48. Huberdeau (Bennett), 59. Reinhart (Marchment, Lundell). Brankári: Hart - Bobrovskij, strely na bránku: 29:31, 16.936 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - BUFFALO SABRES 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
      Góly: 46. Hischier (Hamilton, TATAR), 64. Zacha (Severson, Šarangovič) - 4. Cozens (Bryson, Okposo). Brankári: Daws - Tokarski, strely na bránku: 39:25, 13.158 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - COLORADO AVALANCHE 3:4 pp a sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
      Góly: 27. Joseph (Cirelli, Killorn), 44. Stamkos (Palát, McDonagh), 58. Point (Hedman, Stamkos) - 10. Landeskog (MacKinnon, Byram), 32. Rantanen (MacKinnon, Makar), 50. MacKinnon (Makar, Landeskog), rozh. náj. Makar. Brankári: Vasilevskij - Kuemper, strely na bránku: 32:27, 19.092 divákov.

MONTREAL CANADIENS - DETROIT RED WINGS 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
      Góly: 15. Chiarot (Drouin, Savard), 17. Hoffman (Niku, Dvorak), 24. Dvorak (Niku, Drouin), 28. Perreault, 30. Perreault (Toffoli, Caufield), 54. Perreault (Chiarot) - 6. Larkin (Seider). Brankári: Allen - Greiss (30. Nedeljkovic), strely na bránku: 24:27, 19.706 divákov.

WINNIPEG JETS - NASHVILLE PREDATORS 6:4 (1:1, 3:1, 2:2)
      Góly: 3. Lowry (DeMelo, Harkins), 22. Dubois (Schmidt, Svečnikov), 23. Šťastný (Connor, Pionk), 40. Vesalainen (Schmidt, Dubois), 44. Šťastný (Pionk, Dillon), 47. Connor (Schmidt, Ehlers) - 2. Sissons (Jeannot, Cousins), 34. Cousins (Novak, Tomasino), 44. Josi (Fabbro, Novak), 54. Tomasino (Cousins, Novak). Brankári: Hellebuyck - Saros, strely na bránku: 29:30, 14.020 divákov.

ST. LOUIS BLUES - LOS ANGELES KINGS 7:3 (2:1, 3:0, 2:2)
      Góly: 15. Perron (Krug, Tarasenko), 19. Barbašev (Scandella), 21. Perron (Krug, Kostin), 23. Neighbours (Schenn, Clifford), 28. O'Reilly (Schenn, Perron), 41. Neal (Thomas, Kyrou), 52. Perron (Tarasenko, Krug) - 12. Iafallo (Edler), 42. Brown (Walker, Arvidsson), 46. Grundström (Edler, Lizotte). Brankári: Binnington - Petersen, strely na bránku: 40:35, 18.096 divákov.

ARIZONA COYOTES - NEW YORK ISLANDERS 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
      Góly: 17. Clutterbuck (Pelech), 40. Nelson (Bailey, Dobson), 51. Beauvillier (Nelson, Palmieri). Brankári: Vejmelka - Sorokin, strely na bránku: 26:24, 11.690 divákov.

SEATTLE KRAKEN - VANCOUVER CANUCKS 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
      Góly: 20. Dunn (Larsson, Donskoi), 46. Giordano (McCann, Wennberg) - 32. Horvat (Garland), 53. Horvat (Hughes, Miller), 56. Garland, 60. Dowling (Miller, Boeser). Brankári: Grubauer - Demko, strely na bránku: 31:26, 17.151 divákov.