Sobota 4. 12.
Barbora
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
20.10.2021 18:48 | Správy | Domáce správy

Zmeny v tendri na rozšírenie diaľnice D1 pri Bratislave: NDS upravila súťažné podklady

Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) upravila súťažné podklady v tendri na uskutočnenie stavebných prác pre rozšírenie diaľnice D1 Bratislava - Triblavina za predpokladanú cenu vyše 127 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

V súvislosti s vykonanými zmenami zároveň predĺžila aj lehotu na predkladanie ponúk z 3. novembra na 14. decembra 2021. V rámci podmienok na vyhodnotenie ponúk diaľničiari zrušili kritériá zamerané na kvalitu tímu odborníkov a obmedzenie prevádzky. Ako v stredu informovala vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková, na uvedených podmienkach však budú naďalej nástojiť. Požiadavku na kvalitu odborníkov premietli do časti podmienok účasti a požiadavku na obmedzenie prevádzky presunuli do obchodných podmienok.

„Po zrušení uvedených kritérií budeme uchádzačov v tendri hodnotiť podľa zostávajúcich dvoch kritérií, a to navrhovaná celková cena uchádzača s váhou 60 % a lehota výstavby s váhou 40 %,“ uviedla Žgravčáková. NDS má totiž eminentný záujem nastaviť proces verejného obstarávania tejto stavby tak, aby sa znížilo riziko neúspechu predmetnej súťaže, a zároveň, aby miera administratívneho zaťaženia hospodárskych subjektov nepresahovala primerané očakávania v rámci dodržania všetkých pravidiel riadnej hospodárskej súťaže a dodržania zákonných podmienok.

„Zmena súťažných podkladov, inak nazývaná aj korigendum, bola vykonaná v dôsledku viacerých otázok od záujemcov, ktoré sa týkali detailov vo vzťahu k hodnotiacim kritériám. Zároveň sme k uvedenej úprave pristúpili aj v dôsledku snahy o to, aby sa znížila miera administratívneho zaťaženia záujemcov vo vzťahu k náročnosti procesu prípravy ich ponúk, ktoré budú predkladať vo verejnom obstarávaní,“ priblížila hovorkyňa NDS.

Rekonštrukcia diaľnice D1 je podľa diaľničiarov nevyhnutná na zabezpečenie križovania s diaľnicou D4. Pozostávať bude z prevedenia dopravy zo súčasnej diaľnice na obchádzkové trasy po vetvách budúcej križovatky D1/D4, následnej kompletnej výmeny vozovky D1 vrátane zdvihu nivelety, výstavby nových mostov ako aj dokončenia križovatkových vetiev križovatky D1/D4 vedúcich popod D1.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: SITA

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Výbuch neďaleko nukleárnych zariadení: Z Iránu prichádzajú správy o veľkej explózii
Sebavedomie rastie: Slovenskí florbalisti si poradili aj s Poliakmi
Juraj Bača skoro zinfarktoval: Z toho, čo zahlásila súťažiaca Katka, sa musel červenať aj štáb
Blokáda nevídaných rozmerov: Demonštranti zastavili hlavný diaľničný ťah! Vláde posielajú jasný odkaz
Barcelona prehrala prvýkrát pod Xavim, hrdinom Betisu Juanmi
Rodina uchovávala mŕtve telo svojej dcéry celé týždne v dome: Dôvodu nebudete chcieť uveriť!
Viedeň hore nohami! Masívne protesty proti opatreniam: Polícia mala plné ruky práce
Newcastle s Dúbravkom slávi prvú výhru, Chelsea prišla o post lídra
Pekný alebo hororový? Tento vianočný stromček vám vojde do snov, raz ho uvidíte, už nezabudnete!
Lewandowski hrdinom Bayernu v derby s Dortmundom: Český reprezentant gólovo explodoval
Dánska premiérka porušila protipandemické opatrenia, ktoré zaviedla: Teraz to ľutuje
Prekvapenie pre fanúšikov legendy († 80): Hit, bez ktorého si Slováci nevedia predstaviť Vianoce, zaspievali v nórskej televízii!