24.09.2021 21:01 | Šport | Hokej

Nováčik z Prešova zdolal v prestrelke Bystricu: Východniarov potiahol štvorgólový hrdina!

Hokejisti HC Grotto Prešov zvíťazili v 1. kole Tipos extraligy nad HC ´05 Banská Bystrica 5:4.

K víťazstvu ich nasmeroval najmä útočník Brett Welychka, ktorý vo svojom prvom zápase v najvyššej slovenskej súťaži strelil štyri góly.

HC Grotto Prešov - HC ´05 Banská Bystrica 5:4 (1:0, 2:1, 1:3)
4. Welychka, 22. Welychka (Charbonneau), 35. Bakala (Welycka), 55. Welychka (Charbonneau, Rais), 58. Welychka (Čacho) - 28. Berger, 43. Bubela (Ihnačák, Crevier-Morin), 50. Mistele (Ihnačák), 56. Ihnačák (Crevier-Morin, Mistele)

Úvodné minúty patrili hosťom, ktorí sa snažili o rýchly gól, ale brankár Prešova Bespalov bol pre nich veľká prekážka. Hostí pribrzdil gól Welychku, ktorý uplatnil dôraz na hranici bránkoviska a zaznamenal prvý gól HC Grotto v sezóne - 1:0. Hostia hrali po následnej trénerskej výzve v oslabení, hra sa následne vyrovnala. V prvej tretine bolo k videniu viacero zaujímavých situácií na oboch stranách, brankári však boli pozorní.

Domáci išli do dvojgólového vedenia už po necelých dvoch minútach druhej časti. Do úniku sa dostala dvojica Charboneau - Welychka a druhý menovaný prekonal Belányiho - 2:0. Hra v druhej tretine mala spád, obaja brankári predviedli niekoľko efektných zákrokov a núdza nebola ani o šarvátky a dôrazné súboje. V 28. minúte sa dôraz okolo súperovej bránky vyplatil aj hosťom, autorom gólu na 2:1 bol Berger. Prešovčania získali dvojgólový náskok späť v 35. minúte, keď obranca Bakala prvým extraligovým gólom v kariére využil zakrytý výhľad brankára Belányiho - 3:1.

V 43. minúte dostal zápas ešte väčší náboj, keď Bubela znížil na 3:2. Aktéri naďalej predvádzali pútavý hokej, zaujala aj potýčka Charbonenaua s Brejčákom. V 50. minúte sa hostia dostali k presilovke, v ktorej Mistele využil nedôraz obrany a prekonal Bespalova. Ďalšia Brejčákova potýčka, tentoraz s Lalíkom, priniesla presilovku domácich, ktorú lišiackym gólom využil Welychka - 4:3. Už o 30 sekúnd síce vyrovnal Ihnačák, ale muž zápasu Welychka sa postaral o prvé víťazstvo domácich v sezóne. V 58. minúte bol na konci protiútoku s Čachom - 5:4.