Utorok 21. 9.
Matúš
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
09.09.2021 15:10 | Tip od Vás | Vaše horúce tipy

Nová funkcia poslankyne Záborskej zaskočila Slovákov: Z toho pôjdete do kolien! Výnimočná prosba od Svedkov Liehovovych

Anna Záborská, poslankyňa za stranu OĽANO získala novú funkciu. Stane sa splnomocnenkyňou vlády pre ochranu slobody vierovyznania alebo presvedčenia. Nič vám to nehovorí? Čítajte ďalej.

Poslankyňu Annu Záborskú v stredu vláda vymenovala do funkcie splnomocnenkyne vlády pre ochranu slobody vierovyznania alebo presvedčenia. Poslankyňa, ktorá sa v parlamente prezentuje ostro vyhranenými názormi, má vo svojej novej funkcii podporovať prevenciu a boj proti neznášanlivosti, násiliu a prenasledovaniu osôb, ktoré si uplatňujú slobodu myslenia, svedomia, vierovyznania alebo presvedčenia. 

Anna Záborská je tá istá poslankyňa, ktorá sa v roku 2020 stala laureátkou anticeny Homofób roka pre jej výrok: "Musíme sa postaviť nepriateľom, ktorí ohrozujú samotnú podstatu toho, čo znamená byť človekom... Zastavíme adopcie detí homosexuálnymi pármi a prijatie registrovaných partnerstiev."

V novej funkcii, ktorú bude podľa informácií vykonávať bez nároku na honorár, však hlása niečo úplne iné: "Je našou povinnosťou pomôcť ľuďom prenasledovaným pre vieru či presvedčenie."

Vymenovanie Záborskej do tejto funkcie spustilo vlnu kritiky z rôznych strán. Avšak stalo sa to aj studnicou námetov pre rôzne vtipy. Na aktuálnu skutočnosť reagovala aj skupina Svedkovia Liehovovi, ktorí predstavujú recesistickú cirkev, ku ktorej sa však hlásili Slováci aj na sčítaní obyvateľstva.

Na svojej oficiálnej facebookovej stránke uvádzajú takýto popis: "Cirkev Svedkov Liehovových prináša pravé svedectvo o jedinom a pravom zhasiteľovi smäda Liehovi Špiritovi, ktorý bol za nás vypálený a do fľaše daný. Cirkev čerpá svoje poznatky zo slov, ktoré vyslovil mocný Liehova skrze ústa netriezvych prorokov a podobnosť s učením iných náboženstiev je čisto náhodná. Obsah našich stránok je názorom a učením Svedkov Liehovových. Pite s vierou, ale až od 18 rokov."

Poslankyni Anne Záborskej napísala cirkev otvorený list. "Vážená pani Anna Záborská, v prvom rade mi dovoľte, z celej mojej pečene zagratulovať vám k zvoleniu za splnomocnenkyňu pre ochranu náboženskej slobody a slobody presvedčenia. Vo funkcii vám prajem veľa šťastia a nech mocný Liehova sprevádza vaše kroky," oslovila hlava cirkvi Archnalej Gabrilej poslankyňu. 

"Pomôžte zabrániť neprávosti páchanej na našich veriacich a zabojujte aj za našu náboženskú slobodu a presvedčenie. Svedkovia Liehovovi sú cirkvou naozaj početnou a na sociálnych sietiach sa k nám hlási približne 120 000 ľudí, čo podľa výsledkov sčítania obyvateľstva z roku 2011 znamená, že sa radíme do top 5 najväčších cirkví na Slovensku," prosia poslankyňu.

"Žiaľ, naše práva a náboženské slobody sú stále zatláčané, ako korok vo vínovej fľaši. Slovenská republika totižto uznáva len registrované cirkvi a postavila zákon tak, aby zaregistrovať novú cirkev bolo nemožné, ako vstať v sobotu ráno z postele pred deviatou," vtipkujú ďalej recesisti.

"A tu sa chceme obrátiť práve na vás, pani Anna Záborská. Zvolením do funkcie ste sa stali ochrankyňou slobody všetkých náboženstiev a presvedčení. Naša cirkev už chystá zber 50 000 čestných prehlásení potrebných na jej zaregistrovanie. Veríme, že nám následne budete nápomocnou pri samotnej registrácii na Ministerstve Kultúry. Samozrejme, že vás za to radi pozveme na jedno," dovolili si humorne poprosiť poslankyňu. Zdá sa, že otázka, či sa nasledovatelia Liehova stanú oficiálne uznanou náboženskou skupinou má teraz v rukách naša nová splnomocnenkyňa.

Celý otvorený list si prečítate TU.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas, dus

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Česi bojujú proti obrovskej bani v Poľsku! Zakročil európsky súd: Po uložení sankcií je situácia rovnaká
Čísla hospitalizovaných v Česku sú neporovnateľne lepšie ako vlani: Jednoduchý dôvod
Český premiér Babiš blízko obžalobe! Kriminalisti to povedali jasne: Stíhať ho chcú za toto
USA vážne obvinilo Rusko: Moskva sa všemožne bráni
Legendárne spojenie Beckham-Neville je obnovené: Pyšní otcovia sledovali svojich potomkov v spoločnom zápase
Kvôli voľbám na Kryme ich začali stíhať z velezrady: Ukrajina začala vážne konať
Právnik prišiel o výnosný džob, o rodinu a potom ho postrelili: Až po čase vyšiel najavo, aký diabolský plán mal
Zima sa hlási ku slovu: Teploty klesnú pod nulu! Výstraha pre okresy v štyroch krajoch
Valach prezradil detaily Saganovej formy: Bude z toho zlato na MS?
Neďaleko našich hraníc v Maďarsku vybuchla elektráreň! Na mieste zasahujú vrtuľníky
Foto
Boj s klimatickými zmenami nezvládame: Frustrovaný Johnson sa obul do ostatných
Matka roka?! Žena nahovorila svoje deti, aby preliezli cez mreže závory, syn sa takmer zadusil!