Sobota 18. 9.
Eugénia
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
08.09.2021 00:00 | PR články
PR článok

Pre dokonalý pôžitok z jazdy kabrioletom za každého počasia

Napriek tomu, že sezóna kabrioletov u nás trvá iba pár mesiacov v roku, existujú modely, ktoré zaručujú komfortnú jazdu po celý rok. Napríklad Lexus LC 500 Convertible so systémom Lexus Climate Concierge, ktorý zabezpečí tepelný komfort v rôznych podmienkach.

O výnimočnosti modelu LC 500 Convertible by sa dalo popísať mnoho, sústreďme sa však na príjemnú jazdu. Tú si možno vychutnávať aj vďaka Lexus Climate Concierge – inovatívnemu systému, ktorý koordinuje činnosť vetracích otvorov, ventilácie, vyhrievania sedadiel a volantu. Jeho úlohou je zabezpečiť tepelný komfort po celý rok nezávisle od toho, či jazdíme so strechou, alebo bez nej.

Aby bol tento klimatický systém dokonale účinný, potrebuje aerodynamicky optimalizovanú karosériu. Dizajnéri Lexusu LC 500 Convertible vynaložili maximálne úsilie, aby prúdiaci vzduch nepôsobil v kokpite rušivo. Popri karosérii ide aj o také detaily, ako je priehľadný aerodynamický deflektor, ktorý zaručuje pohodlie a ticho. Ľahký vánok vo vlasoch? Rozhodne áno. Turbulentný tajfún a víchrica? Rozhodne nie!

Otvoriť galériu

Veľkolepý repertoár

Interiér Lexusu LC 500 Convertible ponúka priestor, v ktorom môže klimatický systém predviesť skutočnú show. Okrem spomínanej koordinácie vetrania a vyhrievania sedadiel či volantu majú vodič aj spolucestujúci k dispozícii funkciu vyhrievania oblasti krku, ktorá automaticky, alebo na želanie obalí šiju príjemne teplým vzduchom aj uprostred zimy. Vetracie otvory zabudované do opierok hlavy sú navrhnuté tak, aby ich mohli používať ľudia rôzneho vzrastu.

Elektronika sa stará o to, aby čo najrýchlejšie zabezpečila komfort celej posádke vozidla. Ak je horúci deň, rozohriate sedadlo bleskovo ochladí a v studené zimné ráno vyhrievané sedadlo privíta teplom hneď po nahriatí motora. Systém tiež rozpozná, či je obsadené miesto spolujazdca, aby zbytočne nevyhrievalo prázdne sedadlo.

Otvoriť galériu

Okamžite reaguje na zmenu počasia

Systém Climate Concierge zohľadňuje aj ďalšie faktory. Množstvo senzorov umožňuje priebežne reagovať na intenzitu slnečného svetla, vonkajšiu teplotu a dokonca aj rýchlosť, akou sa pohybujeme. V závislosti od rýchlosti sa mení činnosť vetracích otvorov a všetko je zosúladené ako symfonický orchester, ktorý predvádza ukážkový repertoár.

Vhodným príkladom môže byť situácia, keď vchádzame do tunela. Chladnejší vzduch a nedostatok slnečného svetla sú signálom na dočasné zvýšenie teploty privádzaného vzduchu. Na druhej strane, keď opustíme cestu, ktorá vedie cez les do otvoreného priestoru, Lexus Climate Concierge okamžite spustí korekcie, ktoré nedovolia, aby sa interiér na priamom slnku priveľmi ohrial.

Lexus Climate Concierge nájdeme aj v iných modeloch značky Lexus. Prvýkrát ho predstavili v roku 2012 vo vlajkovom modeli LS. Odvtedy prešiel mnohými inováciami. Vďaka nemu dnes možno smelo povedať, že jazda kabrioletom nebola nikdy taká príjemná. A to za každého počasia!

Otvoriť galériu

Súvisiace články:
Autor: pr článok

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Ronaldo môže spôsobiť rozvrat v kabíne United, varuje odborník: Najmenej spokojná bude táto hviezda!
Slovensko je v počte neúspešných pokusov rekordérom: O čo sa usiluje ministerka Kolíková?
Rozhorčení Francúzi odkazujú vláde: Nechajte vidiečanov na pokoji! Čo ich pobúrilo?
Pred 77 rokmi bola oslobodená prvá slovenská obec: Oslavy v Kalinove sprevádzal i prelet vojenských vrtuľníkov
Skvelý Sagan tretí v 3. etape Okolo Slovenska: Získal žltý dres pre celkového lídra!
Foto
Ona rodila, on sa zatiaľ zabával: Ženy, ruku na srdce, čo by ste na to povedali vášmu chlapovi?
Veľký test maskár, hodnotili ich ženy aj odborníci v laboratóriu: Jedna pohorela
Foto
Parlamentné voľby v Rusku sa nezaobišli bez problémov: Komisia mala spozorovať závažnú skutočnosť
Bežná návšteva posilňovne sa zmenila na boj o život: Bývalá fínska hviezda opísala hrozivé chvíle!
Strana Most-Híd definitívne zanikne a stane sa súčasťou Aliancie: Snem sprevádzala ostrá výmena názorov
Mirgová priznala na plnej čiare: Rada sa odhaľujem! Marcin to zaklincoval jedinou vetou
Foto
Slovensko poskytne Bosne a Hercegovine pomoc v hodnote tisícok eur: Čoho sa obávajú