Nedeľa 19. 9.
Konštantín
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
02.09.2021 00:00 | PR články
PR článok

Práca v obchodnom reťazci? Máme pre vás skvelý tip!

Hľadáte zaujímavú prácu? Kariérny rast? Dynamické prostredie či rovnováhu medzi prácou a súkromím? Ak ste na všetky otázky odpovedali áno, Kaufland je pre vás tou správnou voľbou.

Základom silnej a úspešnej spoločnosti sú spokojní zamestnanci. Také je krédo Kauflandu, ktorý aktuálne zamestnáva viac ako 7 500 ľudí v 70 predajniach po celom Slovensku. Dodajme, že všetkým ponúka v neľahkých časoch oporu stabilného zamestnávateľa.  Ale nie len to. Veľkú dôležitosť pripisuje aj vyváženému pomeru medzi pracovným a osobným životom, kvalitnému a zároveň príjemnému pracovnému prostrediu, a v neposlednom rade kariérnemu rastu. Práve tzv. „work life balance“ naberá každým rokom na dôležitosti a patrí medzi priority reťazca. K spokojnosti zamestnancov prispieva navyše atraktívne finančné ohodnotenie, skvelý pracovný kolektív a široká ponuka benefitov.

Práca u TOP zamestnávateľa

Rozmýšľate nad prácou v obchode? Kaufland je jedným z TOP zamestnávateľov na Slovensku, čo potvrdzuje i nezávislý audit organizácie Top Employers Institute. Ten okrem iného ocenil vysokú úroveň pracovného prostredia, rozvoja a vzdelávania zamestnancov, či využívanie moderných komunikačných nástrojov. Ocenenie TOP EMPLOYER 2021 udelil reťazcu Kaufland Slovensko už po tretí raz.

Byť TOP zamestnávateľom nesie v sebe veľkú dávku zodpovednosti a záväzku do ďalších rokov.  Pracovný trh sa totiž rýchlo mení a firmy stále častejšie čelia výzvam, ako zaujať potenciálnych zamestnancov a zároveň si udržať a motivovať tých, ktorí pre nich pracujú.  Dôležitú úlohu pri tom zohráva ponuka firemných benefitov. „Naša spoločnosť chce svojimi benefitmi zamestnanca a jeho prácu oceniť, motivovať ho a tiež budovať jeho vzťah k firme,“ hovorí Karin Marková, riaditeľka oddelenia ľudských zdrojov spoločnosti Kaufland Slovensko.

Reťazec ponúka svojim zamestnancom skutočne širokú paletu rôznych finančných aj nefinančných výhod.  Flexibilnou pracovnou dobou a možnosťou práce z domu potvrdzuje, že skĺbenie pracovného a osobného života považuje za samozrejmosť. Pravidelný prísun ovocia, vitamínové balíčky, ale aj Multisport karta do športových zariadení sú zasa dôkazom, že mu záleží na ich zdraví a fyzickej kondícii. To, čo okrem benefitov však oceňujú mnohí zamestnanci Kauflandu, je výborné pracovné prostredie, príjemný kolektív a nadriadený, na ktorého sa môžu kedykoľvek obrátiť.

Otvoriť galériu
Zdroj: PR článok

Vedúca predajne už po 17 mesiacoch

Práca v obchode je rozmanitá a dáva zamestnancom priestor, naučiť sa každý deň niečo nové.
„V každej z našich predajní pracuje 60 až 120 ľudí, takže príležitosť zamestnať sa u nás má každý, kto hľadá dynamickú prácu s ľuďmi,“ vysvetľuje K. Marková. „Mnohí naši kolegovia sa práve z pozície pracovníka prevádzky obchodu alebo logistiky vypracovali na vedúce pozície, vrátane vedúceho predajne,“ dodáva.

Práca s vlastnými zamestnancami, ich rozvoj a možnosti kariérneho rastu sú pre spoločnosť veľmi dôležité. Vďaka tomu sa veľké množstvo vedúcich pozícií naprieč celou spoločnosťou Kauflandu darí obsadzovať z vlastných radov.

Príkladom je aj Adriana Maňurová, ktorá sa stala vedúcou predajne po 17 mesiacoch od svojho nástupu. Zapojila sa do Leadership programu, v ktorom si reťazec vychováva odborníkov pre svoje kľúčové oblasti a pripravuje ich na manažérske pozície. Program trvá 12 mesiacov, počas ktorých uchádzači získajú pod dozorom skúseného mentora potrebné zručnosti a odborné znalosti. Po jeho skončení si môžu prevziať svoje vlastné oddelenie, alebo sa stať špecialistom pre oblasť, ktorú si vyberú.

„Vďaka podpore môjho šéfa a kolegov, ktorí mi odovzdali svoje dlhoročné skúsenosti a po celý čas sa mi naplno venovali, som dostala príležitosť niečo dokázať oveľa skôr, ako som čakala,“ hovorí Adriana. Dnes vedie  jednu z predajní, a ako tvrdí, nie je jediná z Leadership programu na takejto vysokej pozícii. „Kaufland dáva možnosť ukázať svoje schopnosti každému, kto má záujem a ide za svojím cieľom,“ konštatuje vedúca predajne.

Rovnaká príležitosť pre všetkých

Sektor obchodu je po priemysle druhým najväčším zamestnávateľom na Slovensku a jeho potenciál stále rastie. Aj zložité obdobie pandémie ukázalo, aký obrovský je jeho význam a mnohí ľudia, ktorí prišli o prácu, našli uplatnenie práve v obchode. Pritom šanca získať stabilnú prácu v tejto oblasti sa neustále zvyšuje - nové predajne pribúdajú v ďalších mestách.

Pripomeňme, že ak sa rozhodnete pracovať v Kauflande, máte možnosť vybrať si prácu na plný, ale aj na skrátený úväzok. Je to len na vás. Spoločnosti záleží na každom človeku, ktorý pracuje v prevádzke, logistike či na centrále.  Každý má rovnaké možnosti na osobný rozvoj, spravodlivé odmeňovanie a zaujímavé benefity. Máte rodinu? Žiadny problém, Kaufland rodičov podporuje – pri pozíciách, kde to ich náplň povoľuje, ponúka možnosť práce z domu či flexibilný pracovný čas, ktorý umožňuje spojiť pracovné povinnosti s rodinným životom.

Inšpirovali sme vás? To je skvelé. Viac sa o možnostiach budovania kariéry v silnom obchodnom reťazci nájdete na stránke kariera.kaufland.sk.

Súvisiace články:
Autor: pr článok

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Foto
Bil a týral ju, pokúsila sa o samovraždu: Olymijský víťaz v tenise čelí vážnym obvineniam bývalky!
Chorobnosť na respiračné ochorenia v Košickom kraji stúpa: Tisíce chorých
Politici v Česku si od nového roku prilepšia: Pozrite, o koľko im stúpnu platy
Biden predstavil novú dohodu o emisiách metánu: Rázna výzva celému svetu
Na empajri v NTC aj prvá žena, ktorá viedla grandslamové finále mužov: Serena jej nevie prísť na meno!
Sopka na Islande chrlí lávu nepretržite už takmer pol roka: Hrnú sa tam státisíce ľudí
Inter deklasoval Bolognu: Škriniar prispel gólovou hlavičkou!
Foto
Ľudia v Austrálii majú lockdownov už dosť, vyšli do ulíc: Polícia tvrdo zasiahla
Pozostalí po obetiach útoku amerického dronu chcú len jedno: Ospravedlnenie tvárou v tvár
Foto
Nevinná hra s deťmi sa zmenila na opletačky s políciou: Mama neverila vlastným očiam!
Svet kinematografie smúti: Zomrel filmový režisér Mario Camus († 86)
Foto
Liptáci deklasovali Pohronie: Z výhier sa tešili aj Michalovce a Dunajská Streda