Streda 22. 9.
Móric
27.07.2021 09:18 | Šport | OH Tokio 2020

Wang Jang bol na výhru v treťom kole prikrátky: Japonec Niwa mu nedal najmenšiu šancu

Čínsky stolný tenista vo farbách Slovenska Wang Jang si po hladkej výhre v druhom kole nedokázal poradiť v tom treťom, kde narazil na útočného Japonca Niwu.

Slovenský stolný tenista Wang Jang nepostúpil do osemfinále dvojhry na olympijskom turnaji v Tokiu. V utorkovom zápase 3. kola podľahol za 33 minút domácemu Japoncovi Kokimu Niwovi 0:4 na sety.

Niwa mal v prvom sete navrch, druhé dejstvo prinieslo vyrovnanejší priebeh. Wang Jang v ňom viedol 7:6, koncovka však patrila jeho súperovi. Tretí set sa niesol jasne v réžii Japonca, Wangovi dovolil uhrať iba tri loptičky. Slovenský reprezentant sa vo štvrtom sete prepracoval k setbalom, Niwa však dokázal zvrátiť nepriaznivý vývoj a nedopustil zdramatizovanie duelu.