Anna, Hana
25.06.2021 06:37 | Šport | Hokej
Video

Montreal vyhral šiesty zápas a zahrá si finále o Stanleyho pohár

Hokejisti Montrealu Canadiens postúpili do finále play off NHL. V šiestom semifinálovom súboji zdolali v noci na piatok Vegas Golden Knights 3:2 po predĺžení a v celej sérii triumfovali 4:2 na zápasy.

Slovenský útočník Tomáš Tatar opäť chýbal v zostave Canadiens. Canadiens narazia v boji o Stanleyho pohár na víťaza série Tampa Bay Lightning - New York Islanders, v ktorej je po šiestich stretnutiach stav nerozhodný 3:3.

"Habs" sa mohli opäť spoľahnúť na svojho brankára, Carey Price zlikvidoval 37 striel hostí. Domáci dvakrát viedli, keď sa strelecky presadili Shea Weber a Cole Caufield, no Golden Knights dokázali zakaždým vyrovnať. Na 1:1 vyrovnal Reilly Smith a duel poslal do predĺženia obranca Alec Martinez. Rozhodujúci moment prišiel v druhej minúte extra času, Montreal podnikol rýchly výpad, Phillip Danault bekhendom prihral na ľavú stranu Lehkonenovi, ktorý strelou z prvej rozhodol. Na striedačke Montrealu chýbal už vo štvrtom zápase za sebou hlavný tréner Dominique Ducharme, ktorý je v karanténe po pozitívnom teste na koronavírus, mužstvo viedol asistent Luke Richardson.

Slovenský útočník Tomáš Tatar opäť chýbal v zostave Canadiens. Podľa cbssports.com vynechal zápas pre bližšie nešpecifikované zranenie, podľa iných zámorských zdrojov bol zdravý náhradník.