Nedeľa 25. 7.
Jakub
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
23.06.2021 11:58 | Správy | Politika

Ďalšia zmena: Z postu štátnej tajomníčky odvolali Moniku Filipovú, kto ju nahradí?

Monika Filipová končí ako štátna tajomníčka na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR.

Vláda ju z tejto funkcie počas stredajšieho rokovania odvolala. Filipovú od štvrtka 24. júna nahradí vo funkcii Svetlana Síthová.

Nová štátna tajomníčka rezortu školstva aktuálne pôsobila na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR ako riaditeľka odboru inkluzívneho vzdelávania. Predtým bola zamestnaná ako externá pedagogička na Katedre pedagogiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre či ako špeciálna pedagogička. Je vyštudovaná špeciálna pedagogička a dlhodobo pôsobí v tejto oblasti. Má za sebou prax v detskom domove, v špeciálnej materskej aj základnej škole, ako aj v praktickej škole. V minulosti pracovala ako špeciálna pedagogička na strednej odbornej škole, ako aj v centre pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie. Je autorkou a spoluautorkou viacerých odborných štúdií v oblasti špeciálnej pedagogiky a vzdelávania žiakov so špeciálnymi potrebami.

Odbor komunikácie MŠVVaŠ SR informoval, že nová štátna tajomníčka bude mať na starosti implementáciu inklúzie a desegregácie z plánu obnovy. Rezort školstva podotkol, že opatrenia v oblasti inklúzie sú v pláne obnovy pre školstvo jednou z kľúčových priorít, pričom zahŕňajú reformu poradenského systému, podporu riadneho ukončenia školskej dochádzky, debarierizáciu budov škôl i rozšírenie kapacít materských škôl.

Vláda odvolala aj generálnu tajomníčku služobného úradu MPRV  Fabriciusovú

Vláda na svojom stredajšom rokovaní odvolala z funkcie generálnu tajomníčku služobného úradu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Vladimíru Fabriciusovú. Tá o uvoľnenie z funkcie sama požiadala. Vo funkcii končí počnúc stredou, od štvrtka (24. 6.) ju na poste nahradí Zuzana Nouzovská.

Ako píše agrorezort v materiáli, Fabriciusová požiadala o uvoľnenie z funkcie 18. júna, ako príčinu uviedla rodinné a zdravotné dôvody. Na poste generálnej tajomníčky služobného úradu MPRV pôsobila vyše roka, od 17. apríla 2020.

Jej náhradníčka – Nouzovská – pôsobila od novembra 2017 až doteraz na poste generálnej riaditeľky Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra. Predtým pôsobila aj na samotnom agrorezorte ako generálna riaditeľka sekcie potravinárstva a obchodu či v Slovenskom mliekarenskom zväze ako generálna sekretárka.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Kontroverzné rozhodnutie VAR: Fanúšikovia kritizujú červenú kartu z OH
Londýn trápi besné počasie: Ľudia museli utekať zo svojich áut pre prudký lejak
Foto
V správny čas na správnom mieste: Policajti zachraňovali splašeného koňa na ceste
Blázon a falošný šampión: Vémola dočasného šampióna absolútne nešetrí
Ak jazdíte v Bratislave, zbystrite pozornosť: Polícia upozorňuje na kolóny
Tropických nocí je stále viac a budú pribúdať: Toto dokáže vysoká teplota ovplyvniť u ľudí
Foto
Holanďanka sa tešila zo zisku zlata: Potom prišlo trpké sklamanie
Medvede ešte nepovedali svoje posledné slovo: Sú premnožené? Jasná odpoveď zoologičky
Foto
Z tohto vám príde zle! Mladá žena prezradila, ako bojuje proti akné: Doktorka to neodporúča
Foto
Galéria, ktorá môže spôsobiť globálne otepľovanie: Najkrajšie Slovenky sa odhalili! Úsporné bikiny aj nahé prsia
Upratovačka Gizka ako influencerka? Jej make up tutoriál si zamilujete
Terorizujú krajinu: Ozbrojenci prepustili ďalších 28 zo 121 unesených študentov