Streda 4. 8.
Dominik, Dominika
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
24.06.2021 00:00 | Správy
Špeciálny projekt

VÁŽENÍ POSLANCI, TO NAOZAJ?

To naozaj chcete sociálne slabším rodinám a finančne podvyživenej strednej triede zrušiť zaužívané príjmy v podobe stravných poukážok?

Stravenky predsa nie sú nejaký zastaralý slovenský vynález niektorej z našich politických garnitúr, ktorého sa treba zbaviť. Je to funkčný systém používaný v celej Európe aj vo svete. U nás však vidíme, ako sa politici cez kilečká starajú len o podnikateľské prostredie a pomalými krokmi stravenky, ako účinný nástroj pomoci sociálne slabším, likvidujú.

Vážení poslanci, vysnívali ste si racionálneho človeka, ktorý je neomylný a vždy sa vie 100-percentne správne rozhodnúť. Nie, nechceme z ľudí robiť ovce, ako často odkazujete svojim oponentom. Naozaj však veríte, že celé Slovensko je len jedna homogénna skupina ľudí, ktorá žije podľa excelu a príručiek o racionálnom správaní sa a efektívnosti? A čo tie nadrozmerné čísla o spotrebe alkoholu, cukru alebo tabakových výrobkov, o ktorých každý vie, že sú zdraviu škodlivé? Alebo čísla o finančnej negramotnosti?

Vážení poslanci, iste ste si všimli, že na Slovensku sú aj chudobní ľudia. Predsa všetci vieme, že v mnohých slušných a poctivo pracujúcich rodinách sú stravné poukážky na začiatku mesiaca, keď čakajú na výplatu, posledným prostriedkom na nákup jedla. Už dnes je na Slovensku ohrozených chudobou 872-tisíc ľudí, čo je vyše 16 % obyvateľov. Nejde pritom iba o dôchodcov či ľudí bez práce, ale aj tvrdo pracujúce rodiny s nižšími príjmami či rodiny s iba jedným živiteľom. V dôsledku pandémie koronavírusu a jeho nových mutácií sa môže v tejto kategórii ocitnúť ďalších 20- až 50-tisíc ľudí. Hovoríme teda za takmer jeden milión Slovákov!

A práve v takejto chvíli ohrozenia, po dvoch vlnách pandémie, ale aj v dôsledku blížiacej sa hrozby tretej vlny tu krok za krokom v mene slova SLOBODA likvidujete nástroj sociálnej pomoci v podobe straveniek. Pod rúškom predstavy, že veci zjednodušujete, v priamom prenose oslabujete sociálne istoty, čo je v príkrom rozpore s princípmi Európskej únie, ktorej jedným z cieľov je potláčať chudobu. Iste, poviete nám, že nikomu nič neberiete. Majte však na pamäti aj tých, ktorí aj napriek tvrdej práci obracajú v ruke každé euro a pre ktorých boli stravenky až do tejto chvíle garanciou teplého obeda či nákupu potravín, keď im dochádzali peniaze.

Politici obviňujú spoločnosti, ktoré stravenky vydávajú, že na nich zarábajú. Áno, podnikáme v tejto oblasti na Slovensku rovnako ako v desiatkach krajín po celom svete. Podobne ako poisťovne, banky či iné podnikateľské subjekty. Sme hrdí na to, že sme funkčnou súčasťou sociálnych systémov moderných európskych krajín, kde sociálny štát nie je len heslom používaným pár mesiacov pred voľbami.

Vážení poslanci, v týchto dňoch budete rozhodovať o kozmetických úpravach už prijatého Zakonníka práce. V mene milióna chudobou ohrozených Slovákov vás vyzývame, aby ste neriešili kozmetické zmeny, ale prehodnotili tento zákon ako celok a revidovali jeho ustanovenia týkajúce sa stravovania zamestnancov a stravných poukážok.

Asociácia moderných benefitov
Doxx – stravné lístky
Edenred Slovakia
Up Slovensko

Súvisiace články:
Autor: Špeciálny projekt

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


FC Liverpool si v priebehu týždňa poistil tretiu oporu: Dlhodobá zmluva pre hviezdneho brankára
Delta variant začína dominovať u našich susedov: Čierny scenár sa stal skutočnosťou
Petra Kalmusa napadli v Martine: Známeho výtvarníka napadli a zbili do bezvedomia
Nakúpi Európska únia vakcíny od ďalšej spoločnosti? Slová Leyenovej hovoria za všetko
Karlos Vémola o incidente na Štvanici: Svojou reakciou mnohých šokoval!
Na trati pri Bratislave bude v nedeľu výluka: Dotkne sa to šiestich osobných vlakov
Foto
Amanda sexi fotkami na OnlyFans zarába tisíce: Jednu vec však nedomyslela a teraz je nešťastná
Wanda Hrycová o Kine pod hviezdami a filmovačkách: Otec ma brával na nakrúcania, on za všetko môže!
Bojujú s ničivými požiarmi: Únia posiela pomoc krajinám v Stredomorí a na západnom Balkáne
Kucka blízko prestupu: Namierené má do anglickej Premier League!
Výnimočný záber! Český fotograf si myslel, že snímka je rozmazaná: Podarilo sa mu zachytiť unikátny jav
Aktualizované
Akcia Mýtnik III priniesla svoje ovocie: Vysetrovateľ NAKA obvinil osem osôb