Dominik, Dominika
18.06.2021 07:17 | Šport | Hokej
Video

Černák asistoval pri výhre, Tampa je bližšie k finále

Erik Černák sa asistenciou podieľal na úspechu hokejistov Tampy Bay Lightning v treťom zápase semifinále play off NHL. Obhajcovia Stanleyho pohára zvíťazili na ľade New Yorku Islanders 2:1 a v sérii sa ujali vedenia rovnakým pomerom.

Slovenský obranca odohral takmer 20 minút a prihrávku si pripísal pri úvodnom góle Yanniho Gourdeho v polovici prvej tretiny, okrem toho vyslal aj dve strely na bránku.

Brankár hostí Andrej Vasilevskij chytil 27 striel. Po vyrovnávajúcom zásahu domáceho Cala Clutterbucka rozhodol o víťazstve Tampy dvadsať sekúnd pred koncom druhého dejstva Brayden Point, ktorý skóroval v šiestom stretnutí za sebou.