Štvrtok 29. 7.
Marta
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
17.06.2021 16:00 | Správy | Servis | Cestovanie

Koronavírus vám môže dovolenku predražiť: Kedy sa oplatí pripoistiť proti COVID-19?

Zlepšujúca sa situácia v súvislosti s pandémiou a znovuotvorenie hraníc priniesli opäť možnosť vycestovať do zahraničia za rekreáciou.

Mnohí, ktorí sa počas leta chystajú do zahraničia, sa však  obávajú, že pre chorobu a nariadenú karanténu budú musieť celú dovolenku nečakane zrušiť, alebo sa koronavírusom nakazia počas dovolenky v zahraničí, čo skomplikuje ich návrat späť na Slovensko. Na novovzniknuté situácie začali reagovať poisťovne.

Vo všeobecnosti platí, že v krajinách EÚ platí vaše zdravotné poistenie. To znamená, že ho máte hradené do tej miery ako domáci obyvatelia danej krajiny. To nemusí byť, a zväčša skôr ani nie je, úplne zadarmo. V každom prípade, ak aj je, rozhodne vám to neuhradí napríklad karanténu, ak v nej v cudzine uviaznete. Pripoistenie COVID môže kryť klientov už pred odchodom na dovolenku.

„Krátkodobé cestovné poistenie je rozšírené aj o náklady súvisiace s liečbou covidu pre všetky krajiny - teda nielen bezpečné, ale aj rizikové,“ vysvetľuje Beata Lipšicová z poisťovne UNIQA a  pokračuje: „Klienti budú mať zároveň kryté aj náklady na ubytovanie v  prípade uviaznutia v karanténe.“

Andrea Leskovská z poisťovne Generali dopĺňa: „Nárok na uhradenie nákladov má pritom nielen poškodený klient, ale aj jeho spolupoistené osoby, s ktorými mal na dovolenku vycestovať.“ Každá poisťovňa môže mať iné podmienky, ale bývajú dosť podobné. Čo môže poistka kryť?

Uhradíme aj letenku

Andrea Leskovská, Generali

- V prípade zrušenia cesty z dôvodu ochorenia COVID-19, pre nariadenú karanténu z dôvodu pozitívneho výsledku PCR testu či nenastúpenia do lietadla pre nameranú zvýšenú teplotu klientom uhradíme náklady, ktoré im následkom tejto situácie vzniknú. Na dovolenke v zahraničí kryje pripoistenie COVID do výšky dohodnutého limitu liečebné náklady, súvisiace s ochorením COVID-19, napríklad lieky, ošetrenie v zdravotníckom zariadení, hospitalizáciu, ale aj repatriáciu klienta späť na Slovensko.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas, jm

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Alarmujúci nárast úrazov detí: Ako bezpečne jazdiť na elektrickej kolobežke?
Horúčavy nám nedajú vydýchnuť ani v piatok: Kde udrú vysoké teploty?
Nebabrali sa s tým: Rusko udelilo americkej spoločnosti mastnú pokutu
Slovákovi ostali len oči pre plač: Vidina rýchleho zbohatnutia stála obeť podvodu 173 000 eur
Unikátna výstava na Zlatých pieskoch: Návštevníci si môžu prezrieť artefakty z leteckej katastrofy
Foto
Chodec Matej Tóth už maká v dejisku olympiády: Parádne podmienky v Urajasu!
Heger reaguje na protest pred Prezidentským palácom: Odkaz nezaočkovaným
Stavebné práce v Budapešti prerušil hrozivý nález: Prítomní okamžite zalarmovali pyrotechnikov
Smatana zdvíha varovný prst: Prepuknutie tretej vlny pandémie hrozí aj Bratislave, toto ju môže spôsobiť
Americký minister zahraničných vecí Blinken stráca trpezlivosť: Nemôže to pokračovať donekonečna
Foto
To, čo sa udialo na Ľubicinej záhrade, budete považovať za zázrak: Z krásnej nádielky sa tešili všetci naokolo!
Skvelý nápad mamičky dvoch postihnutých detí: Unikátna služba pre hendikepovaných zadarmo!