Štvrtok 24. 6.
Ján
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
09.06.2021 00:00 | PR články
PR článok

Spoznajte krehký svet Belasého motýľa

Čo by ste urobili, keby ste sa zrazu nemohli napiť sami z pohára? Alebo by ste nedokázali vyjsť po schodoch, či sami vstať z postele? Presne toto zažívajú ľudia s nervovosvalovými ochoreniami.

Postupne, často z ničoho nič, nás začnú zrádzať vlastné svaly. Aj napriek nevyliečiteľnému ochoreniu však túžime po slobodnom pohybe. A vy nám ho môžete dať vďaka príspevku na pomôcky, ktoré nám výrazne skvalitnia život.

Otvoriť galériu
Belasý motýľ
Zdroj: OMD SR

Online zbierka Belasý motýľ
Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR organizuje aj tento rok online zbierku Belasý motýľ. Je výnimočná tým, že ľudia s nervosvalovými ochoreniami sú nielen organizátormi zbierky, ale aj prijímateľmi pomoci. Motýľ totiž vyjadruje našu túžbu po nezávislom pohybe, ale zároveň poukazuje na krehkosť našich životov. Koronavírus sa pre nás pre náše zriedkavé ochorenie stal nebezpečnou hrozbou. O to viac potrebujeme vašu pomoc. Zdravotné poisťovne nám mnohé pomôcky, ktoré sú nevyhnutné pre náš život, preplácajú len čiastočne alebo vôbec. Musíme za ne platiť často vysoké doplatky. Ide najmä o elektrické a mechanické vozíky a ich individuálne úpravy, antidekubitné sedačky a matrace, zdviháky, alternatívne ovládania počítača, príslušenstvo k dýchacím prístrojom, odsávačky hlienov, centrály elektrickej energie, náklady za opravy pomôcok a iné špecifické výdavky.

Na zbierku Belasý motýľ môžete prispieť finančne na online. Darujete nám tak pomyselné krídla, za čo vám veľmi ďakujeme.

Otvoriť galériu
Belasý motýľ
Zdroj: OMD SR

Aké to je, keď vás zrádzajú vlastné svaly?
Druhý júnový piatok 11. 6. 2021 budeme streamovať hudobno-diskusné podujatie pod názvom Večer Belasého motýľa. Moderátorka Katarína „Becca“ Balážiová privíta zaujímavých hostí a zistí, čo ich spája s Belasým motýľom. Chceme vám predstaviť ľudí s nervovosvalovými ochoreniami, priblížiť aktivity našej organizácie a dôvody, prečo už 21 rokov robíme verejnú zbierku na nákup pomôcok. Hudobnými hosťami budú Spoko a Mirka Miškechová. Ambasádorom verejnej zbierky Belasý motýľ sa tento rok stal Juraj Šoko Tabaček.

Otvoriť galériu
Belasý motýľ
Zdroj: OMD SR

Belasý motýľ pomáha už 21 rokov
Ľudia s nervovosvalovými ochoreniami majú slabé svaly, ale nesmierne silnú vôľu a túžia po slobodnom pohybe. Medzi tieto ochorenia patria rôzne druhy dystrofií ako Duchenne, Becker, ale aj spinálna muskulárna atrofia (SMA) či amyotrofická laterálna skleróza (ALS) a iné. Aby sme mohli viesť plnohodnotný život, študovať, pracovať, mať rodinu, potrebujeme rozmanité kompenzačné pomôcky.

Za 21 rokov histórie verejnej zbierky Belasý motýľ sme pomohli v 691-tich prípadoch sumou 389 051,65 €. Okrem iných pomôcok, sme prispeli na 158 elektrických a na 144 mechanických vozíkov.

Ako inak môžete podporiť verejnú zbierku Belasý motýľ

Ďakujeme. Vaša pomoc – naše krídla
Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR

Súvisiace články:
Autor: PR článok

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Na juhu sa začal samozber obľúbeného ovocia: Do sadu sa nedostane každý!
Foto
Britská modelka ukázala svoj dom plný bizarností: Takú šialenosť ste ešte nevideli!
EÚ a USA dôrazne odsúdili letecký útok v Tigraji: Zomreli desiatky civilistov
Britney Spears má toho dosť! Už nechce byť v rukách svojho otca: Otvorená spoveď speváčky
Zablokovanie Suezského prieplavu: Dohoda o finančnej kompenzácii je konečne na svete
Uskutoční sa summit medzi EÚ a Ruskom? S návrhom nesúhlasia viaceré členské krajiny
Belgická polícia zadržala takmer 100-ročného seniora: Vážne podozrenie
Finančná injekcia pre Turecko: Dá mu Európska únia potrebné miliardy?
Draghi reaguje na námietky Vatikánu voči zákonu o LGBT ľuďoch: Povedal to jasne
Špeciálny projekt
VÁŽENÍ POSLANCI, TO NAOZAJ?
Plavila sa britská loď smerom k Ruskom okupovanému Krymu? Prehovoril svedok
Penaltový koncert bývalých spoluhráčov z Realu: Ronaldo a Benzema žiarili