Piatok 17. 9.
Olympia
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
26.05.2021 14:30 | Správy | Domáce správy | Bratislava

Právnická kancelária v Bratislave pobúrila oznamom na dverách: Zaočkovaným vstup zakázaný a to nie je všetko!

Šokujúci zákaz! Ak ste zaočkovaní proti COVID-19, do bratislavskej advokátskej kancelárie Weis Partners máte od konateľa zákaz vstupu.

Absurdné vyhlásenia

„Zákaz vstupu očkovaným nie je o očkovaní na stabilné patogény. Naopak, ide výlučne len o látky, ktoré sa nesprávne označujú ako vakcíny a proces ich zavedenia do tela ako očkovanie,“ vyjadril sa s tým, že vakcíny sú experimentálnymi látkami. Podobne ako šíritelia hoaxov na internete aj tento advokát poukazuje na to, že nepoznáme vedľajšie účinky. Preto podľa neho musia konať v záujme zdravia personálu, ktorý sa očkovať nechce.

„Kancelária sa správa nanajvýš zodpovedne a chráni zdravie tak, ako je to uvedené vo všeobecne záväzných predpisoch,“ konštatoval. Podľa jeho slov existuje množstvo štúdií, podľa ktorých má prekrytie horných dýchacích ciest štatisticky veľmi malý až žiaden efekt. Aj to je obľúbený pseudoargument šíriteľov dezinformácií a hoaxov, ktorí nedokážu odkázať na viacero relevantných štúdií.

„Očkovanými jedincami sa vytvára skupina možných asymptomatických prenášačov, čo priamo ohrozuje nezaočkovanú populáciu,“ uzavrel Weis. Plné znenie jeho vyjadrenia si môžete pozrieť na internete. Weisove vyjadrenia však už rieši aj Slovenská advokátska komora.

Na advokáta prišlo viacero sťažností

Alexandra Donevová, hovorkyňa slovenskej advokátskej komory

  • Na advokáta P. W. nám prišlo viacero sťažností, ktorými sa bude zaoberať Revízna komisia SAK. Ak sťažnosti uzná za dôvodné, podá návrh na začatie disciplinárneho konania. Následne sa konaním advokáta bude zaoberať disciplinárny senát, ktorý za porušenie predpisov a etiky môže udeliť sankciu od napomenutia cez peňažnú pokutu až po vyčiarknutie zo zoznamu advokátov. Každý advokát sa má správať tak, aby dodržoval advokátske predpisy a etiku a neznižoval dôstojnosť advokátskeho stavu. Každý advokát má byť k  dispozícii pre všetkých klientov a odmietnutie poskytnutia služieb je možné len zo zákonných dôvodov.

Formulácie nehodé advokáta

Marek Benedik, advokát

  • Podľa môjho názoru je obsah upozornenia pre klientov a návštevy dôvodom na podanie podnetu na začatie disciplinárneho stíhania, pretože je tu podozrenie zo spáchania disciplinárneho previnenia. Napríklad odopiera právne služby zaočkovaným bez relevantného dôvodu. Upozornenie sa opiera o pochybné dôvody, štúdie a dôkazy. Ich relevantnosť nemá vôbec zmysel rozoberať. Už samotný tón a formulácie upozornenia nie sú podľa môjho názoru hodné advokáta.

Okrem iného uráža ľudí, ktorí sa dali zaočkovať. Čo sa týka odmietnutia poskytovať služby potenciálnym klientom, ktorí sa podrobili očkovaniu, je tu prinajmenšom podozrenie, že ide o diskrimináciu. Čo sa týka odmietnutia zamestnať osoby, ktoré sa podrobili očkovaniu, rovnako je tu prinajmenšom podozrenie, že ide o diskrimináciu. Obsah upozornenia je v rozpore s vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva.


‹  1 2
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas, Denisa Borkovičová

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Tragický koniec pátrania po 16-ročných chlapcoch z Liptova: Kamarátov Romana a Martina našli utopených na družstve!
Salvátorské lúky ochranári udržiavajú kvôli vzácnym druhom rastlín: Ako zabraňujú ich vymiznutiu?
Publicista Hrabko zhodnotil aktuálne dianie v koalícii: Čo našim politikom chýba!
Patrí mu prvenstvo: Guvernér Colorada uzavrel manželstvo so svojím parterom
Vyšetrovanie výbuchu v Bejrúte: Exminister, na ktorého vydali zatykač, odmietol predstúpiť pred súd
Náročná pandemická situácia dáva Škótsku zabrať: Po závažných incidentoch sa rozhodli konať
Poslednú vôľu princa Philipa sa verejnosť tak skoro nedozvie: Tu je dôvod
Potvrdili sa obavy: Čo odhalili satelitné snímky zo Severnej Kórey?
Okres Bardejov je oddnes bordový: Prečítajte si, čo všetko sa pre obyvateľov mení
Otvorený spor medzi SaS a Matovičom: Krach koalície pre Kolíkovú?! Politológovia to vidia jasne
Foto
Gólman Olomouca Branislav Konrád sa zotavuje z hororového zranenia: O centimeter nižšie a už by ma nič nebolelo!
Trápenie speváčky Hany Zagorovej: Problémy s dýchaním!