Utorok 27. 7.
Božena
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip

Leonardovi prišla po roku pošta od energetikov: Keď ju otvoril, neveril vlastným očiam!

Východniar má smolu na problémy s distribučnými spoločnosťami.

Leonard Imriščák (46) z Košických Oľšian mal v minulosti viaceré skúsenosti s chybami pracovníkov vodární. Kruh nekončiacich sa problémov sa pre Leonarda neuzavrel a vodárov teraz vystriedali energetické spoločnosti. Po tom, ako sa kvôli nespokojnosti so službami Slovakia Energy rozhodol od januára 2021 prejsť k inému dodávateľovi energie, zostal nepríjemne zaskočený. Po viac ako roku od výmeny meradla mu zrazu prišla faktúra od Slovakia Energy, ktorú mal zaplatiť už v deň doručenia. 

Leonardovi v minulosti hrozilo, že kvôli chybe vodárenskej spoločnosti bude musieť zacvakať obrovskú sumu za nedoplatok, akoby mal doma veľký bazén. Neskôr mu zase vodári zamenili vodomery a namiesto preplatku mal Leonard zaplatiť nedoplatok. Keď si problémy s vodármi vyriešil, myslel si, že bude mať pokoj. Pred vyše rokom mu však domov prišiel výpis s veľkým nedoplatkom za spotrebovanú elektrinu.

Otvoriť galériu

„Bol som zákazníkom Slovakia Energy a prišli mi veľké nedoplatky. Nebol som s nimi spokojný, preto som prešiel pod Východoslovenskú energetiku (VSE). Prechod bol bezproblémový a od Nového roka mám nového distribútora elektriky,“ opísal Leonard.

Nepríjemne ho však prekvapila pošta od už bývalého distribútora Slovakia Energy, v ktorej si pýtali peniaze za výmenu elektromera na chate, ktorú realizovali ešte začiatkom minulého roka, keď bol ich klientom. „Faktúra mi pritom prišla v deň, keď mala aj svoju splatnosť. Neviem, čo tým chceli dokázať, ale pre mňa to mohlo znamenať navyše penále, uhradiť som to nestihol. Keď som sa informoval na infolinke, bolo mi oznámené, že je to štandardný postup,“ opísal Leonard.

Hana Novotná, hovorkyňa Bohemia Energy, pod ktorú spadá aj Slovakia Energy, uviedla, že v tomto prípade išlo o chybu komunikačného systému medzi prevádzkovateľom distribučnej sústavy a ich spoločnosťou, vplyvom čoho došlo k oneskorenému vystaveniu faktúry.

„Túto chybu sme identifikovali v decembri minulého roku a následne sme riešili jej opravu. Tá sa vyriešila tento rok v marci, keď boli dotknutým zákazníkom vystavované predmetné faktúry,“ uviedla. Doplnila, že ich veľmi mrzí, že chybou v systéme došlo k oneskorenému vystaveniu faktúry.

„Pánovi Imriščákovi sme sa snažili vzniknutú situáciu vysvetliť v liste, ktorý sme mu zaslali spolu s faktúrou. Pána Imriščáka sme sami kontaktovali, aby sme mu vzniknutú situáciu znovu vysvetlili a zároveň sa s ním dohodli na predĺžení termínu splatnosti faktúry,“ dodala.

Výmena elektromeru

Podľa vyjadrenia VSE prevádzkovateľ distribučnej sústavy zvyčajne vystavuje faktúru 5 až 10 dní od vykonania procesu výmeny elektromera u odberateľa a túto faktúru zasiela dodávateľovi elektriny: „Dodávateľ elektriny následne zasiela faktúru na odberateľa. Teda zvyčajne platí, že odberateľovi je faktúra za výmenu elektromera doručená do niekoľkých týždňov a nezávisle od faktúry za dodávku elektriny.“

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: sk, Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Prekvapujúci zvrat po roku: Severná a Južná Kórea obnovili cezhraničnú komunikáciu
Rozhorčený Huba má po smrti Lasicu († 81) ťažké srdce na politikov: Poníženie, aké nemali dopustiť!
Foto
Neslávne známy Pentagón má pod palcom Lenka: Správkyňa zmenila drogové peklo na raj
Foto
Britney Spears zo seba bez zábran strhla tričko, pod ktorým nemala nič: Pikantné fotky speváčky
Foto
Svadba policajtky Renátky a hasiča Michala: Starejší pripravil pre ženícha poriadne prekvapenie
Foto
Zábery pohromy, silné búrky spôsobili záplavy v Londýne: Voda zatopila metro aj nemocnice
Foto
Fotograf si vytvoril vlastnú repliku Hier: Mini olympiáda na zjedenie
Fantastický vynález: Nová pomôcka pomôže nevidiacim vyhýbať sa prekážkam
Bombový útok v Mali: Explodovala improvizovaná výbušnina, hlásia zranených
Svetová banka pomáha: Chudobnejším krajinám zaistí cenné dávky vakcín proti covidu
PR článok
Olympijský festival láme rekordy návštevnosti: Do Šamorína prichádzajú ľudia z celého Slovenska!
PR článok
Hybridné Lexusy jazdia ako autonómne mestské autobusy