Štvrtok 17. 6.
Adolf
16.05.2021 08:00 | Šport | Hokej
Video

Úvodný zápas play off lepšie pre Chárov Washington, v dohrávke základnej časti víťazne Vancouver

Hokejisti Washingtonu vstúpili úspešne do 1. kola play off NHL. V úvodnom zápase semifinále Východnej divízie zdolali na svojom ľade Boston 3:2 po predĺžení.

Slovenský obranca Zdeno Chára odohral za Capitals proti svojmu bývalému klubu 19:07 minúty a mal plusový bod, brankár Jaroslav Halák nebol ani na striedačke Bruins.

Washington sa musel už v prvej tretine vyrovnať s nečakaným problémom, keď odstúpil brankár Vítek Vaněček pre zranenie v dolnej časti tela. Nahradil ho Craig Anderson, 39-ročný veterán si pripísal 21 zákrokov. O triumfe domácich rozhodol po necelých piatich minútach predĺženia Nic Dowd. Ďalšími hrdinami Caps boli T.J Oshie s dvoma asistenciami a Tom Wilson, ktorý sa tentoraz predviedol po športovej stránke a okrem asistencie pri víťaznom góle strelil úvodný gól duelu.

Popri play off sa ešte stále dohráva aj základná časť, v predposlednom zápase Vancouver zdolal domáci Edmonton 4:1. Connor McDavid si v drese Oilers pripísal asistenciu a uzavrel svoj účet po 56 stretnutiach na 105 bodov za 33 gólov a 72 asistencií. Kanadské bodovanie ovládol o 21 bodov pred tímovým kolegom Leonom Draisaitlom. Edmonton vo štvrtok SELČ vstúpi do play off, Vancouver sa rozlúči s touto sezónou z nedele na pondelok proti Calgary.