11.05.2021 07:09 | Šport | Hokej

Tatarov Montreal s miestenkou v play off, Chára v 1. kole proti Bostonu

Hokejisti Montrealu sa predstavia v play off NHL. Na definitívu im stačil bod za domácu prehru s Edmontonom 3:4 po predĺžení.

Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral v drese Canadiens 11:27 minúty a mal tri mínusové body.

Víťazný gól strelil Connor McDavid, ktorému prihral Leon Draisaitl. Nemecký útočník nazbieral v zápase dve asistencie a v tomto ročníku má na konte 81 bodov. Obaja sa stali prvými spoluhráčmi od sezóny 1996/1997, ktorí dosiahli 80-bodovú hranicu v 54 zápasoch v dvoch za sebou idúcich sezónach. McDavid má na konte 102 bodov, keď okrem zásahu si pripísal aj asistenciu. Pred nimi pokorili túto métu Jaromír Jágr s Mariom Lemieuxom v Pittsburghu.

Zdeno Chára sa v 1. kole play off predstaví proti svojmu bývalému klubu. Jeho Washington s určitosťou obsadí druhé miesto vo Východnej divízie a sériu s Bostonom odštartuje v domácom prostredí. "Medvedi" vo svojom predposlednom vystúpení v základnej časti zdolali New York Islanders 3:2 po predĺžení. "Ostrovanov" čaká na úvod vyraďovačky Pittsburgh Penguins.

Hráči Tampy Bay uzavreli základnú časť treťou prehrou za sebou, keď podľahli na ľade Floridy 0:4. S rovnakým súperom prehrali aj v sobotu. Erik Černák strávil na ľade takmer 21 minút a na konte mal tri mínusové body. Oba tímy sa stretnú aj v 1. kole play off.

Finalista uplynulej sezóny Dallas sa rozlúčil so sezónou víťazstvom v Chicagu 5:4 po predĺžení. Ani jedno mužstvo už nemalo šancu postúpiť. V drese hostí odohral Andrej Sekera takmer 17 minút a dvakrát vystrelil na bránku súpera.

Výsledky:

BOSTON BRUINS - NEW YORK ISLANDERS 3:2 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
20. Hall (Krejčí, Marchand), 27. Marchand (Krejčí, Pastrňák), 63. Hall (Krejčí, Reilly) – 22. Wahlstrom (Barzal, Leddy), 29. Barzal (Pulock, Beauvillier). Brankári: Rask - Varlamov (41. Sorokin), strely na bránku: 38:18, 4565 divákov.

FLORIDA PANTHERS - TAMPA BAY LIGHTNING 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
16. Weegar (Marchment, Lammikko), 29. Lammikko, 43. Verhaeghe (Duclair, Barkov), 55. Wennberg (Gudas, Yandle). Brankári: Driedger - Vasilevskij, strely na bránku: 30:30, 5040 divákov.

MONTREAL CANADIENS - EDMONTON Oilers 3:4 pp (1:2, 1:1, 2:0 - 0:1)
10. Evans (Lehkonen, Byron), 26. Byron (Lehkonen, Evans), 44. Lehkonen, 54. Lehkonen (Evans, Chiarot) – 10. Neal (R. McLeod, Chiasson), 14. Nugent-Hopkins (Yamamoto, Draisaitl), 30. Kahun (McDavid, Jones), 63. McDavid (Draisaitl). Brankári: Allen - Koskinen, strely na bránku: 28:35, bez divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - NEW JERSEY DEVILS 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
14. Farabee (Hayes, Allison), 31. Couturier (Giroux, Konecny), 53. van Riemsdyk (Couturier, Giroux), 57. Farabee (Allison, Hayes) – 4. Zacha (Hischier, Bratt), 6. Kuokkanen (Butcher, Šarangovič). Brankári: Elliott - Wedgewood, strely na bránku: 31:25, 3882 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - DALLAS STARS 4:5 pp (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
1. DeBrincat (Suter), 2. Suter (DeBrincat, Strome), 37. Strome (Hinostroza, Kubalík), 49. Hinostroza (Kämpf, Hardman) – 16. Pavelski (Klingberg, Hanley), 40. Heiskanen (Klingberg, Benn), 51. Kiviranta (Gurianov, Heiskanen), 53. Dickinson (Robertson), 65. Robertson (Benn, Klingberg). Brankári: Delia - Oettinger, strely na bránku: 23:50, 3917 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - CAROLINA HURRICANES 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
3. Grimaldi (Jeannot), 5. Duchene (Trenin, Johansen), 25. Duchene (Cousins, Lewington), 33. Johansen (Forsberg, Fabbro), 41. Jeannot. Brankári: Rinne - Mrázek, strely na bránku: 27:30, 5700 divákov.

WINNIPEG JETS - VANCOUVER CANUCKS 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
11. Connor (Perreault, Scheifele) – 4. Höglander, 8. Horvat (Pearson, Highmore), 51. Höglander (Miller, Rathbone). Brankári: Brossoit - Demko, strely na bránku: 40:31, bez divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - COLORADO AVALANCHE 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
9. Pietrangelo (Hague, Stone) – 28. Burakovsky (Kadri, Newhook), 52. Compher (Newhook). Brankári: Lehner - Grubauer, strely na bránku: 37:21, 7567 divákov.

LOS ANGELES KINGS - ST. LOUIS BLUES 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
48. Iafallo (Vilardi, Määttä) – 42. Bozak (Schwartz, Faulk), 61. Faulk (Perron, R. O'Reilly). Brankári: Petersen - Binnington, strely na bránku: 27:19, 2154 divákov.