Piatok 9. 6.
Stanislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
04.05.2012 08:00 | Správy | Domáce správy

Rómovia chceli Dobrovodského nehnuteľnosť: Núkali mu 15-tisíc €!

Poriadne ho nahnevali! Vedľa Oskara Dobrovodského býva takmer 40-členná skupina Rómov, ktorí sa tlačia v jednej izbe.

Pred niekoľkými dňami sa odhodlali na poriadnu trúfalosť. Ponúkli mu, že rodinný dom s veľkou záhradou v centre Malaciek od neho kúpia za 15-tisíc €. Pohrozili, že ak ho nepredá, z príbytku ho vyštvú. Rozhorčený Dobrovodský na ponuku nepristúpil. Podľa odborníkov je cena nehnuteľnosti 120-tisíc €.


Oskar Dobrovodský je zo situácie na Družstevnej ulici zúfalý. Skupinka takmer 40 neprispôsobivých obyvateľov mu nadáva, vykrikuje a vyhráža sa jeho rodine. Rómovia si na pozemku postavili viacero nelegálnych stavieb, ktoré však museli zbúrať. Momentálne sa až 39 tlačia v jednej izbe. Problémy s bývaním sa rozhodli vyriešiť netradične. „Pred bránou zastalo auto a vystúpili z neho Rómovia. Ponúkli mi, že dom odo mňa odkúpia za 15-tisíc eur. Vraj ak na ponuku nepristúpim, vyštvú ma odtiaľto. Skončím na psychiatrii a potom sa do domu nasťahujú,“ povedal Dobrovodský. S rodinou žije v šesťizbovom dome s rozmermi 12 x 12 metrov v centre záhorského mesta.


Súčasťou nehnuteľnosti je rozsiahla záhrada, drevený altánok a záhradný domček. Oskar je rozhodnutý, že z domu sa nevysťahuje, pretože v ňom vyrastal a viaže ho k nemu veľa spomienok. Cena 15-tisíc €, ktorú mu za stavbu ponúkali Rómovia, je aj podľa odborníkov neprimeraná. „Rodinný dom O. Dobrovodského je momentálne za trhovú cenu nepredajný. Je smutné, že majiteľ stratu hodnoty domu nespôsobil a na susedov dopláca nemalé peniaze. Ak by sa takýto dom s pozemkom nachádzal v normálnej lokalite bez neprispôsobivých susedov, mal by hodnotu 100 000 až 120 000 eur,“ povedala Daniela Danihel-Rážová, šéfka Asociácie realitných maklérov.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Russian tanks convoy on military maneuvers.
Rusi hlásia intenzívne boje v Záporožskej oblasti: Nepriateľ vyvíja neuveriteľné úsilie!
Barkolová na obrazovke zaujala čitateľa.
FotoVáš Tip
Najodvážnejšia moderátorka? Barkolovej prsia už-už vypadnú do kamery: Sezóna melónov v plnom prúde!
Filipíny: Očakáva sa výbuch sopky Mayon.
Sopka sa prebúdza a začína zúriť: Očakáva sa výbuch! Zábery naháňajú husiu kožu
Na snímke minister vnútra SR Ivan Šimko.
Rozruch okolo azylovej reformy EÚ: Ako hlasoval minister Šimko? Kollár jeho postoj ocenil
Hokejista David Pastrňák (88) z Bostonu Bruins sa teší z gólu so spoluhráčom Tylerom Bertuzzim počas zápasu.
Po smútku gejzír radosti: Pastrňák ukázal svoju princeznú s netradičným menom!
Iveta Malachovská sa rozhodla divákov spájať, nie rozdeľovať.
Malachovská oblieka dva kabáty: Zabuchne dvere v RTVS po 17 rokoch?!
Zranenia utrpeli štyri deti.
Foto
Šialenec dobodal v parku štyri deti, dve sú v kritickom stave: Kto to bol a aký mal motív?!
Obytnú budovu v meste Voronež zasiahol dron.
Aktualizované
Ruské mesto pod paľbou! Dron zasiahol obytnú bytovku: Útok zachytili na video
Túto zmenu si na Čaputovej ihneď všimnete: Po TRADIČNOM STYLINGU ani stopy, aha, aký módny tromf vytiahla!
Rusko odpálilo ďalšie rakety.
Drony, riadené strely i rakety: Rusi použili všetku silu! Ukrajina sa však nedala
Bratia Kimličkovci
Známe dvojičky sa spolu ukázali na verejnosti prvýkrát: Fešáci priznali nezávideniahodný problém
Slovenský hokejista Dalibor Dvorský.
Dvorský prekvapil novinára v zámorí: Toto mi ešte nikto nespravil!