Streda 6. 12.
Mikuláš
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
14.01.2012 08:00

Zbavte sa nadbytočných kíl! 15 najčastejších chýb pri chudnutí

Vyzerám a cítim sa skvele! Tieto slová by si rada povedala väčšina z nás. Nadbytočné kilogramy už dávno nevnímame len ako estetický problém.

Nadváha totiž ohrozuje aj naše zdravie, preto s ňou mnohí bojujú. Niektorí úspešne, iní menej. Na to, aby bolo chudnutie naozaj efektívne, je dôležité nielen vytrvať, ale aj vyhnúť sa chybám. Nový Čas vám odhalí omyly, ktorých sa pri zlepšovaní nášho zovňajšku najviac dopúšťame.

1. Porcie

Uprednostňujete väčšie porcie jedla. Skúste si jedlo dávať na menší tanier, bude pôsobiť omnoho plnšie a vy sa neprejete.

2. Množstvo stravy

Jete veľa jedla počas celého dňa. Odľahčite desiatu či olovrant. Namiesto chleba skúste ovocie, zeleninu či jogurt.

3. Nepravidelnosť

Zjete iba jedno až dve jedlá denne. Rozvrhnite si stravu na celý deň, vyhnete sa tak „vlčiemu hladu“, ktorý vás núti skonzumovať viac, než by ste skutočne chceli.

4. Nočné jedenie

Skutočný hlad dostanete až v noci. Hlavne vtedy sa držte hesla, že hlad je prezlečený smäd a namiesto „vybielenia“ chladničky siahnite radšej po pohári vody či nesladeného čaju.

5. Pasívne prejedanie

Namiesto bežného jedla jete vysoko energetické dobrôtky. Tie však nie sú dostatočnou náhradou stravy a navyše ste po nich opäť skoro hladní. Ak sa ich neviete vzdať úplne, jedzte ich len vo výnimočných prípadoch, napr. za odmenu.

6. Vysoký energetický obsah

Uprednostňujete sladšie a chuťovo plnšie jedlá s obsahom tukov. Už dávno neplatí, že zdravá strava je mdlej chuti alebo nevábneho vzhľadu. Ak je to možné, sledujte energetickú hodnotu či pomer tukov potravín už pri ich nákupe. Energia denného menu by mala pochádzať zo sacharidov (55 %), z bielkovín (15 %) a z tukov (30 %).)

7. Light strava

Konzumujete iba light potraviny, a preto si objem stravy nekontrolujete. Avšak pamätajte, že v tomto druhu potravín je chýbajúci tuk nahradený cukrom.

8. Jednostranná strava

V jedálnom lístku máte stále tie isté potraviny. Keďže naše telo vitamíny a minerály získava predovšetkým z potravy, mala by byť dostatočne rôznorodá. Kombinujte nielen rôzne druhy jedál, ale aj suroviny, z ktorých sa pripravujú.

9. Nedostatok tekutín

Pijete menej ako 1 liter tekutín denne. Uprednostňujete sladené nápoje a ovocné šťavy. Kombinujete ich s energetickými nápojmi, prípadne množstvom kávy. Pite radšej vodu a nesladené ovocné čaje. Koľko tekutín máte vypiť, si vypočítate takto: 40 ml x 1 kg vašej hmotnosti.

10. Čas jedenia

Jete rýchlo, porciu jedla nikdy nejete dlhšie ako 5 - 7 minút. Na jedlo si nechajte dostatok času, aspoň 20 - 30 minút v závislosti od veľkosti porcie. Každé sústo poriadne požujte. Rovnako dbajte, aby jedlo nebolo príliš horúce, vyhnete sa tak tráviacim problémom.

11. Pozornosť

Počas jedenia sa venujete inej činnosti, napr. čítate alebo sledujete televíziu. Pri nedostatočnom sústredení zjete omnoho viac, než by ste zjedli normálne. Hranicu nasýtenosti totiž nevnímate až tak intenzívne. Vyhýbajte sa aj tzv. jedeniu zo zvyku, teda keď nepociťujete hlad.

12. Emocionálny hlad

Jete, keď ste v strese, pociťujete smútok, napätie, neistotu alebo z dlhej chvíle. Majte však na pamäti, že jedlo napätie ani stres neodstráni.

13. Nepoviete nie

Ponúkané jedlo nikdy neodmietnete a vždy zjete všetko. Týmto zlozvykom trpí najmä staršia generácia, keďže predtým sa považovalo nedojedenie či odmietnutie jedla za spoločensky nevhodné. Naučte sa povedať nie a dosť.

14. Alkohol

Konzumujete ho pravidelne, najradšej so slanými pochúťkami. Napriek tomu, že patrí k väčšine spoločenských podujatí, nezabúdajte, že je vysoko kalorický. A aj keď v menších dávkach nášmu telu prospieva, rozhodne to s jeho konzumáciou netreba preháňať. Viac ako dve deci (ženy) a tri deci (muži ) suchého červeného alebo bieleho vína by sme však denne vypiť nemali.

15. Pohyb

Žijete sedavým spôsobom života a hýbete sa málo. Nemusíte sa pritom hneď pustiť do cvičenia v posilňovni alebo hodinovej rannej rozcvičky. Začnite pomaly a pozvoľna s ohľadom na svoju aktuálnu fyzickú kondíciu.

1154971:gallery:false:false:false

 


 

Herný plán spotrebiteľskej súťaže Diéta 2012

1. Názov propagačnej spotrebiteľskej súťaže je „Diéta 2012“. Cieľom organizovania uvedenej spotrebiteľskej súťaže je zviditeľnenie a propagácia printového titulu Nový Čas, ktorý vydáva spoločnosť Ringier Axel Springer Slovakia, a.s.

2. Prevádzkovateľom propagačnej spotrebiteľskej súťaže „Diéta 2012“ je Ringier Axel Springer Slovakia, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 00 678 155, IČ DPH: SK2020299424,zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č.19/B (ďalej len „Prevádzkovateľ“).

3. Propagačná spotrebiteľská súťaž je organizovaná ako propagačná súťaž v zmysle § 3 ods. 5 Zákona č.171/2005 Z.Z. o hazardných hrách a zmene a doplnení niektorých zákonov.

4. Súťaže sa môžu zúčastniť len fyzické osoby vo veku vo veku od 15 do 60 rokov (ďalej len „oprávnené osoby“).

5. Spotrebiteľská súťaž s názvom „Diéta 2012“ (ďalej len „Súťaž“) sa uskutoční v termíne od 28. 1. 2012 do 17. 3. 2012.

6. Do súťaže majú právo prihlásiť sa oprávnené osoby. Prihlásiť sa môžu prostredníctvom mailu na adresu chudneme@novycas.sk do 19.01.2012.

Oprávnené osoby vo veku 18 až 60 rokov na uvedenú mailovú adresu pošlú svoju fotografiu, ako aj motivačný list, prečo chcú chudnúť a mesto, v ktorom budú Inštitút redukcie a prevencie nadváhy kompliment® navštevovať.

Oprávnené osoby vo veku od 15 do 17 rokov na uvedenú mailovú adresu pošlú popri fotografii a motivačnom  liste, aj  naskenovaný písomný dokument   -  súhlas rodiča a jeho vlastnoručný podpis, prípadne súhlas s podpisom iného zákonného zástupcu s uverejnením ich fotografie, motivačného listu, ako aj iných prejavov obrazovej a textovej formy v denníku Nový čas a na internetových portáloch prevádzkovateľa súťaže.

Oprávnené osoby vo veku do 17 rokov môžu písomný súhlas rodiča alebo iného zákonného zástupcu zaslať aj faxom na číslo 02/58227450 alebo poštou na súťažnú adresu: Nový Čas, Ringier Axel Springer Slovakia, a.s., Prievozská 14, 821 09 Bratislava.

V písomnom súhlase musí uvedené označenie súťaže „Diéta 2012“.

7. Odborným garantom súťaže je PhDr. Mgr. Katarína Skybová, majiteľka Inštitútu redukcie a prevencie nadváhy kompliment®. Každý zo súťažiacich bude chudnúť pod jej vedením pomocou redukčného programu kompliment®, ktorý zohľadňuje individuálne osobitosti súťažiaceho a pre každého z nich bude vypracovaný osobitne.

8. Podmienkou účasti v súťaži je osobné dochádzanie do Inštitútu redukcie a prevencie nadváhy kompliment®, ktorý ma na Slovenku pobočky v  mestách: Bratislava, Trenčín, Košice a Prešov. Pre bratislavské pobočky budú vybraní dvaja (2) súťažiaci, pre ostatné pobočky jeden (1) pre každú.

9. Dňa 28. 1. 2012 budú šiesti (5) finalisti predstavení v denníku Nový Čas a počas nasledujúcich piatich (5) týždňov (4. 2. – 3. 3. 2011) bude vždy jeden (1) predstavený a nafotený individuálne vo vybranej pobočke kompliment®.

10.  Záverečná reportáž bude uverejnená v denníku Nový Čas 18. 3. 2011. Víťazom sa stáva súťažiaci, ktorý schudne najviac kilogramov.

11.  Súťažiť môžu aj ostatní čitatelia denníka Nový Čas, ktorí budú chudnúť spolu so súťažiacimi. Do súťaže sa čitatelia zapoja zaslaním dvoch svojich fotografií do 11.3.2012  prostredníctvom emailu na adresu chudneme@novycas.sk. Podmienkou účasti v súťaži je, že na prvej fotografii musí byť čitateľ odfotení s titulnou stranou Nového Času zo dňa 28.1.2012 a na druhej s titulnou stranou zo dňa 10.3.2012.

Odoslaním fotografií a zapojením sa do súťaže, dáva účastník v prípade výhry, súhlas na zhotovenie reportáže bez nároku na odmenu. V prípade, že výherca odmietne zhotovenie reportáže, stráca nárok na výhru.

12.  Ceny:

Všetci piati (5) finalisti získajú:

  • redukčný program kompliment® navrhnutý na mieru, poradenstvo v oblasti výživy a podpory zdravého životného štýlu v hodnote 450 € (slovom štyristopäťdesiat eur).
  • knihu Fresh diet od PhDr. Mgr. Katariny Skybovej v hodnote 9,90 € (slovom deväť eur deväťdesiat centov).

Víťaz súťaže „Diéta 2012“ získava víkendový pobyt v Aquacity Poprad pre dve (2) osoby v hodnote 330 € (slovom tristotridsať eur). V cene je zahrnuté ubytovanie na 2 noci, raňajky a večere formou švédskych stolov, voľný vstup do Aquaparku a Wellness Centra Vitálny svet, 2x vstup na celotelovú masáž, miestne poplatky a strážené parkovisko. Víťazom sa stáva súťažiaci, ktorý schudne najviac kilogramov.

 

Najsympatickejší chudnúci vybraný redakciou z čitateľov, ktorí zaslali svoje fotografie podľa bodu 11., získava víkendový pobyt v Aquacity Poprad pre dve (2) osoby v hodnote 330 € (slovom tristotridsať eur) a knihu Fresh diet od PhDr. Mgr. Katariny Skybovej v hodnote 9,90 € (slovom deväť eur deväťdesiat centov). V cene pobytu je zahrnuté ubytovanie na 2 noci, raňajky a večere formou švédskych stolov, voľný vstup do Aquaparku a Wellness Centra Vitálny svet, 2x vstup na celotelovú masáž, miestne poplatky a strážené parkovisko.

 

Ďalší (3) súťažiaci, ktorí budú vybraní redakciou spomedzi čitateľov, ktorí zaslali svoje fotografie podľa bodu 11, dostanú knihu Fresh diet od PhDr. Mgr. Katariny Skybovej, pričom prvý traja z týchto súťažiacich získajú aj jeden z nasledujúcich vstupov do Aquacity Poprad:

  • Vital packet pre 4 osoby – Vitálny svet – sauny- fínska, mentolová a parná, inhalácie- kvetinová, bylinková a soľná, vírivka, snežný raj, tepidárium + vstup do všetkých bazénov v Aquaparku v hodnote 116 € (slovom stošestnásť eur).
  • Blue Diamond packet pre 4 osoby – exkluzívne vnútorné termálne bazény Blue Diamond s nápojovými barmi, kryté relaxačné bazény Blue Sapphire s chromoterapiou a Laser show, vonkajšie termálne bazény, tobogany, 50 m plavecký bazén a parné sauny v hodnote 76 € (sedemdesiat šesť eur).
  • Celková Kryoterapia pre 4 osoby -  liečba chladom pri teplote -120 °C v kryocentre AquaCity Poprad  v hodnote 40 € (štyridsať eur).

 

13.  Prihlásení účastníci, ktorí splńajú požiadavky podľa bodu 6,  budú o svojom postupe informovaní telefonicky zo strany Prevádzkovateľa a to najneskôr do piatich (5) kalendárnych dní odo dňa určenia finálovej 5-ky podľa bodu 13. tohto štatútu (tzv. oznámenie o  postupe do  súťaže). Postup do finále bude garantovaný určeným finalistom zo strany Prevádzkovateľa a to v prípade, ak Prevádzkovateľ v lehote  5  (slovom  piatich) kalendárnych dní odo dňa  oznámenia o postupe v súťaži podľa tohto bodu, neobdrží na súťažnú adresu: Nový Čas, Ringier Axel Springer Slovakia, a.s., Prievozská 14, 821 09 Bratislava písomné vyjadrenie výhercu, že účasť v súťaži neprijíma.

14.  V prípade, ak Prevádzkovateľ včas obdrží podľa bodu 13 tohto herného plánu písomné vyjadrenie  vybraného účastníka o neprijatí postupu, bude účasť v súťaži ponúknutá určenému náhradníkovi ďalšiemu v poradí podľa tohto herného plánu. V prípade tohto náhradníka sa   pri odmietnutí účasti v súťaži bude postupovať podľa tohto herného plánu.

15.  Márnym uplynutím lehoty určenej v bode 13 tohto herného plánu na doručenie písomného vyjadrenia  vybraného účastníka  o tom, že  neprijíma účasť v súťaži , bude v prípade tohto  účastníka  splnená podmienka pre výber náhradníka   podľa bodu  14 tohto herného plánu.

16.  Súťaže sa nesmú zúčastniť zamestnanci spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia, a.s., Prievozská 14, 821 09 Bratislava a ich rodinný príslušníci v prvom rade.

17.  Zaslaním e-mailu so svojim menom, priezviskom, adresou, udeľuje účastník súťaže súhlas s využitím svojho mena a priezviska, podoby a ostatných zložiek osobnostných práv na reklamné a propagačné účely spoločnosti: Ringier Axel Springer Slovakia, a.s., Prievozská 14, 821 09 Bratislava, najmä však na uverejnenie svojho mena, priezviska a fotografie v zozname výhercov a v ďalších reportážach s výhercami.

Súhlas so spracovaním osobných údajov sa udeľuje dobrovoľne na vopred neurčenú dobu a možno ho kedykoľvek písomne, formou doporučeného listu odvolať. Organizátor smie spracúvať tieto údaje, až kým súhlas nebude odvolaný. Účastník súťaže má vo vzťahu k jeho spracúvaným osobným údajom všetky práva stanovené najmä § 20 a nasl. zákona o ochrane osobných údajov.

Údaje účastníka súťaže, podobu a prejavy osobnej povahy  možno zverejniť v denníku Nový čas , prípadne v ďalších printových a elektronických médiách prináležiacich organizátorovi, ako aj v iných médiách akéhokoľvek typu, participujúcich na projekte súťaže „Diéta 2012“.

18.  Výhry tejto súťaže nie sú vymáhateľné súdnou cestou. V prípade akýchkoľvek pochybností  o splnení pravidiel Súťaže rozhodne Prevádzkovateľ súťaže.

19.  Úprava a zmena pravidiel súťaže:

Organizátor si vyhradzuje právo kedykoľvek pred aj počas trvania súťaže pozmeniť alebo upraviť tieto pravidlá a podmienky súťaže, ako aj právo súťaž skrátiť, odložiť, prerušiť alebo úplne zrušiť, a to aj bez uvedenia dôvodu a poskytnutia náhrady. Zmenu alebo úpravu pravidiel sa organizátor zaväzuje zverejniť rovnakým spôsobom, akým dôjde k vyhláseniu súťaže. V prípade rozporu medzi týmito pravidlami a podmienkami súťaže a pravidlami a podmienkami súťaže uvedenými v propagačných materiáloch alebo iných materiáloch určených spotrebiteľom platí znenie týchto pravidiel a podmienok súťaže.

20. Daňová povinnosť:

Všetky výhry nad 165,97 (slovom stošesťdesiatpäť eur a deväťdesiatsedem centov) € v súťaži podliehajú dani z príjmov podľa príslušných predpisov právneho poriadku SR.

21. Zodpovednosť za škodu:

Prípadná zodpovednosť za škodu vzniknutú v súvislosti so súťažou bude riešená podľa príslušných ustanovení Občianskeho zákonníka v platnom znení. Ak v dôsledku konania alebo nekonania účastníka súťaže vznikne organizátorovi alebo ostatným účastníkom súťaže, prípadne tretím osobám akákoľvek ujma, je účastník, ktorý ujmu spôsobil, povinný v plnom rozsahu ju nahradiť.

22. Všeobecné ustanovenie:

Propagačná spotrebiteľská súťaž je organizovaná ako propagačná súťaž v zmysle ust. § 3 ods.5 zákona č.171/2005 Z.z. o hazardných hrách a zmene a doplnení niektorých zákonov.

23.  Herný plán tejto súťaže bude k dispozícii na požiadanie u Prevádzkovateľa. Každý kto preukáže právny záujem je oprávnený nahliadnuť do herného plánu.

24.  Spoluorganizátormi súťaže sú:

kompliment®, s. r. o., Bajzova 5309/13, Bratislava 821 08, IČO: 31 399 231, IČ DPH: SK2020886021, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, odd.: Sro, vl. č.: 9302/B

AQUAPARK  Poprad, s.r.o., so sídlom Športová 1397/1, 058 01 Poprad, IČO: 36482609, IČ DPH: SK2020020486, zapísaná v Obchodnom Registri Okresného súdu Bratislava I., oddiel Sro, vložka číslo 13805/P.

 

V Bratislave 13. 1. 2012

v zastúpení RINGIER AXEL SPRINGER SLOVAKIA, a. s.

Ing. Peter Mertus, predseda predstavenstva

Ing. Martin Mihálik, člen predstavenstv

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.Odporúčame z TIVI.sk

Odporúčame z TIVI.sk
(ilustračné foto)
Nové správy o Notre-Dame: Kedy katedrálu dokončia a prečo horela?!
Man in prison hands of behind hold Steel cage jail bars. offender criminal locked in jail.
Súd nariadil okamžité prepustenie väzneného exprezidenta! Zarážajúce skutočnosti
Vianočné trhy na námestí Alexanderplatz evakuovali pre požiar
Vianočné trhy museli evakuovať! Stánky zachvátil požiar, hlásia zraneného
Osobák usmrtil Ľudmilu († 63) na priecestí, kde o život prišlo už niekoľko chodcov.
Foto
Dobrosrdečná Ľudmila († 63) zomrela na priecestí, obyvateľka je zhrozená: Ten vlak voláme Krvavá Anča!
V rozhovore Drucker vysvetľuje, že pripravuje projekty, ktoré majú predísť tragédiám.
Drucker aj o prípade Romana († 15), ktorý skočil zo strechy: Čo idem robiť so šikanou v školách!
Do Gymnázia Alberta Ensteina v Petržalke prišli včera policajti, ktorí školu prehľadali.
Anonymný agresor terorizuje školy: Vyhráža sa bombami! Ostré slová analytika
EXPO v Dubaji je terčom kritiky už roky.
Foto
Sulík na pretrase v parlamente: Spor o 800-tisíc z Dubaja! Takto sa obhajuje šéf SaS
Edoardo zvíťazil v súťaži krásy ako 17-ročný.
Foto
Najkrajší Talian túži byť kňazom: Z modelingu rovno k Bohu! Toto ho presvedčilo
Módny fotograf Mert Alas neveril vlastnému jazyku.
Foto
Britské módne ceny: Ostrá Rita Ora a sledujte Pamelu Anderson! Je to vôbec ona?
Aj dobrá nálada dokáže zahriať.
Foto
Tradičné vianočné kúpanie vo Francúzsku: Santovia v studenej vode! To musíte vidieť
(ilustračné foto)
Opustil nás známy hudobník (†79): Patril do skupín The Moody Blues a Wings
Šesť tipov, ako si túto zimu udržať zdravie