Nedeľa 19. 9.
Konštantín
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
26.03.2011 10:00 | Prominenti | Domáci Prominenti

Matej Chren o Podzámskej: Pri mne vysadila lieky na depresiu

O tanečníkovi Matejovi Chrenovi (29) mnohí hovoria, že je zajačik v pazúroch dračice. V skutočnosti má o svojom živote jasnú predstavu.

Herečku Elenu Podzámsku (39) Matej Chren miluje, chce si ju vziať za manželku a mať s ňou aj dieťa. Lenže kedy?

Vyzeráte ako spokojný mladý muž. Aké obdobie momentálne prežívate?
Darí sa mi v práci, vo vzťahu, som zdravý, takže prežívam jedno z najšťastnejších období svojho života.

Určite to súvisí s Elenou Podzámskou. Médiá chcú vedieť termín svadby a vy hovoríte to, čo vám práve napadne. Je to tak?
Chcem sa ženiť a bol by som rád, keby tento vzťah vyústil do svadby. Sme však spolu iba rok, čo je málo na to, aby sme sa spoznali z každej strany. Preto ešte trochu počkám, ale som taký šťastný, že svadba je reálna a myslím, že by sme sa k nej časom mohli dopracovať.

Čo znamená časom?
Myslím tým rok, dva...

A čo prsteň, ktorý Elena začala prednedávnom nosiť? Je naozaj snubný?
Nie je snubný a dokonca ho má od brata. Odo mňa dostala iba predzásnubný hračkársky prsteň za jedno euro, ale pekný. (smiech)

Ako zareagovali vaši rodičia na to, že Eňa je staršia a má dieťa?
Naši si s Eňou rozumejú veľmi dobre a ja som do jej rodiny prišiel tiež bez problémov. Skôr si myslím, že predsudky majú ľudia z okolia, kde sa pohybujú naši rodičia.

Takže ich vôbec nezaskočilo, že ste sa s Mirkou Kosorínovou rozišli po ôsmich rokoch?

O tom, aký sme mali vzťah a že to už neklape, vedeli a myslím si, že to aj pochopili. Aj jedna, aj druhá strana.

A čo vám dáva vzťah so staršou partnerkou?
Eňa má síce odžitých o pár rokov viac ako ja, ale my sa navzájom dopĺňame. Je to žena, ktorá ma priťahuje a je pre mňa veľmi atraktívna a charizmatická. Na to, že je o trošku staršia, vyzerá veľmi mlado a je v nej veľmi veľa energie. Rozumieme si zo všetkých stránok, jeden druhého si vážime a vzájomne sa rešpektujeme.

Chceli by ste mať s Eňou dieťa aj napriek tomu, že už pri dcére Radke mala komplikácie?

Samozrejme, že by sme chceli dieťa, ale nesilíme to. Všetko ukáže čas.

Určite, ale roky utekajú a o dva roky, keď by vraj podľa vašich slov mohla byť svadba, bude mať  Elena už 41...
Ženy dnes rodia aj vo vyššom veku, všetko bude závisieť od toho, čo povedia lekári.

Viete si predstaviť aj to, že by ste deti spolu nemali?

Náš vzťah je natoľko silný, že keby sa to naozaj, naozaj nedalo, tak by mi to neprekážalo. Mali by sme iba Radku.

K čomu by ste prirovnali silu vašej lásky?

Povedal by som, že je to také zázračné ako človek sám. Dosť sme si vytrpeli, kým sme sa k sebe dostali, tak si to teraz o to viac vážime.

Čo také strašné ste museli prežiť?

Rozchody s bývalými partnermi neboli ani na jednej strane ľahké, navyše ešte medializácia... Nás netrápilo a nezaujímalo nič, keďže sme boli zamilovaní, ale trochu to škodilo našim blízkym.

Zamilovanosť vám vtedy trčala až z „topánok“. A to vám mnohí zazlievali práve kvôli Mirke Kosorínovej, s ktorou ste tvorili pár...
Nechcem sa už vracať k vzťahom, ktoré boli. Sme s Eňou spolu takmer rok, máme svoj život a posunuli sme sa niekde inde. Ľudia nevidia do vzťahu, v ktorom som bol predtým, preto nemôžu hodnotiť, že som sa správal netaktne. Potvrdiť však môžem, že sme s Eňou boli takí zaľúbení do seba, že sa to nedalo skrývať. Už keď sme sa po prvý raz videli, boli sme jeden druhým úplne očarení. No a potom sa to ďalej vyvíjalo...

Mnohí si myslia, že ste zajačikom, ktorý hopká, ako Elena píska... Ako sa s ňou cítite vo vzťahu?
Popísalo sa všeličo, dokonca aj jasnovidec nám predpovedal, ako bude Eňa so mnou manipulovať, že som mladý zajačik, neviem, čo robím, a že náš vzťah je neperspektívny a neplnohodnotný. Ľudia si realitu zamieňajú s postavami, ktoré Eňa hrá. Stotožňujú si ju s panovačnou dominou, ale ona je pravý opak. Je veľmi citlivá a empatická. Veľa ráz mám rozhodujúce slovo ja, ale ani jeden z nás nie je konfliktný typ, nehádame sa.

Kto z vás dvoch viac žiarli?

Predtým som nebol prehnane žiarlivý, ale teraz to na mňa sem-tam príde, keďže Eňa je atraktívna žena. Naučila ma žiarliť. (smiech) Musel som si zvykať, že sa na scéne bozkáva s kolegom. Ja zasa tiež tancujem s Katkou Štumpfovou a pri tréningoch aj s inými ženami. Myslím si, že Eňa trošku viac žiarli ako ja. V konečnom dôsledku sa však žiarlivosť zvrtne na žart a je to celkom príjemné.

Elena kedysi otvorene priznala, že berie lieky proti depresii. Neobávate sa, že by aj táto skutočnosť mohla váš vzťah ovplyvniť?

Je to choroba ako každá iná. Brala lieky na upokojenie, ktoré vytvárajú hormón šťastia. Snažil som sa jej s tým pomôcť. Odkedy sme spolu, pokiaľ viem, ich neužíva. Povedal som jej, že ak je so mnou šťastná, tabletky nepotrebuje. Takže som dobrý terapeut. (smiech)

Možno aj terapeut, ale na takmer tridsaťročného muža ste už toho stihli dosť. Pochválite sa?
Som profesionálny tanečník a okrem toho pracujem na Fakulte telovýchovy a športu, kde som ukončil doktorát a pomaly sa snažím habilitovať, aby som si spravil z oblasti tanca docentúru. Vyučujem všetkých telocvikárov všeobecný tanec a mám na starosti študentov, ktorí sa chcú stať trénermi tanca. Okrem toho mám ešte vlastnú tanečnú školu, učím v tanečných kluboch a robím hlavného trénera v latinskoamerických tancoch, robím rozhodcu, trénujem s Katkou Štumpfovou a som s ňou veľmi spokojný.

Pochádzate z Trenčína. Čo robia vaši rodičia?

Otec je infektológ. Pracuje ako primár infekčného oddelenia, ale predtým bol riaditeľom trenčianskej nemocnice. Priviedol ma najskôr k hokeju a potom k tenisu. Mamina je učiteľka, učí na zdravotníckej škole telocvik a ruštinu. Ona ma zasa priviedla k tancu a lyžovaniu, takže sme taká športová rodina.

Vy ste jedináčik?
Nie, mal som sestru, ktorá bola odo mňa o šesť rokov staršia. Ťažko sa mi o tom hovorí... Ochorela a ako 23-rocná od nás odišla navždy. Nemyslím si, že mám skreslený pohľad na svet, lebo som si prešiel svojím. Podobne ako rodičia aj ja poznám hodnoty života.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Foto
Historický okamih: Prvá civilná posádka lode Crew Dragon sa úspešne vrátila z vesmíru
Plynovod v sýrskej metropole vyletel do vzduchu: K útoku sa prihlásil Islamský štát
Foto
Ide v otcových šľapajách: Arnoldov syn ukázal svaly
Venezuelský prezident Maduro čelí obvineniu z obchodovania s drogami: Prvýkrát na verejnosti
Foto
Desaťročia nevyriešená záhada: Na miesto havárie trajektu Estonia sa vydal tím výskumníkov
Najväčší sršeň sveta prilieta z Ázie: Postrach pre včely zabíja v miliónoch, poradil by si aj s človekom
Foto
Grécko otvorilo kontroverzný tábor pre migrantov: Kritika sa valí zo všetkých strán
Bujaré oslavy v Španielsku: Na párty sa stretli tisíce vysokoškolákov! Polícia bola bezmocná
Foto
Bil a týral ju, pokúsila sa o samovraždu: Olymijský víťaz v tenise čelí vážnym obvineniam bývalky!
Chorobnosť na respiračné ochorenia v Košickom kraji stúpa: Tisíce chorých
Politici v Česku si od nového roku prilepšia: Pozrite, o koľko im stúpnu platy
Biden predstavil novú dohodu o emisiách metánu: Rázna výzva celému svetu